Lidé, jedoucí ze Starého Sedla do Darmyšle, nebo Racova, už nebudou muset jezdit po objížďkách. Ve Starém Sedle byl totiž včera slavnostně otevřen nově zrekonstruovaný most.

„Kamenné opěry mostu pocházejí z roku 1901. Zajímavé byly krakorce vyložené z líce opěr, které v minulosti zřejmě nesly dřevěnou nosnou konstrukci mostovky. Tento stavební prvek byl v rámci rekonstrukce odstraněn. Rekonstrukce mostu spočívala tedy v kompletní výměně nosné konstrukce a sanaci a zpěvnění zdiva opěr. Po rekonstrukci je most v zatěžovací třídě „A“ , tedy zatížitelnost normální dvaatřicet tun, výhradní osmdesát a výjimečná sto devadesát šest tun,“ informoval Deník ředitel Správy a údržby silnic Stříbro Miroslav Sedláček.

Slavnostní pásku přišli přestřihnout zástupci stavební firmy, projektant, starosta, investor a také zástupci Krajského úřadu v Plzni.
„V letošním roce jsme na území Plzeňského kraje opravili čtrnáct mostů, za téměř sto čtyřicet miliónů korun. Včera jsem se díval do seznamu mostů v havarijním stavu v okrese. Je to jen jeden most v Boněticích. Myslím si, že je správné, že se mosty konečně opravují. Mám také ale potěšující zprávu. Počínaje příštím rokem chceme vyčlenit miliardu z vlastního rozpočtu. Nečekáme ani na výsledek voleb. Už za týden předkládám do rady Plzeňského kraje rozpočet, který s touto částkou počítá. Samozřejmě mnoho akcí, které se z té jedné miliardy zaplatí bude i na okrese Tachov,“ uvedl náměstek hejtmana Plzeňského kraje a poslanec Vladislav Vilímec.