V reálu to vypadá tak, že jsou zde oslíci, ovce, kozy a jiná zvířata. Nechybí ani živý Ježíšek v jesličkách s Marií a Josefem. Všude po areálu jezdeckého klubu jsou vidět pastýři s holemi. Také tři králové přišli vzdát čest Ježíškovi.

„Jsem mile překvapená kolik přišlo letošní rok lidí. Myslím si, že jich přišlo mnohem více než v předešlých letech," řekla Deníku jedna z organizátorek Lucie Niebauerová. „Nemáme zde jen živý betlém, ale také stánkový prodej, kde si mohou návštěvníci dokoupit chybějící dárky. Jde především o rukodělnou tvorbu, například keramiku," pokračovala dále.

„Pořádáním této akce chceme hlavně, aby se lidé spolu sešli a zastavili se. I proto jsme pozvali strážský chrámový sbor, abychom si mohli společně zazpívat koledy. Po zpívání koled nám ještě ve vnitřních prostorách jezdeckého klubu zahraje harmonikář," mluvila Niebauerová.

Na živý betlém se přišel také podívat Vladimír Šiška ze Starého Sedla.

„Tato akce se mi velice líbí. Chodíme sem s rodinou každý rok. Má to určitě své kouzlo. Ať už jde jen o tu sešlost lidí, ale také o tématiku Vánoc. Jsem rád, že sem zavítal také borský farář, který měl moc hezkou promluvu k lidem. Myslím si, že se to pořadatelům velice povedlo. Jen to počasí mohlo být více zimní. Chybí mi trochu ten sníh, který dodává na vánoční atmosféře," řekl Deníku návštěvník.

Lukáš Hilpert