Hlavní program a zábava jsou přichystány na sobotu 24. září, kdy od 10 hodin začne u kostela jarmark, na němž prodejci nabídnou upomínkové předměty, sladkosti, nebo třeba pouťové koláče. Návštěvníci pouti jistě neodolají nahlédnutí do vnitřních prostor svatostánku, kde bude nainstalována výstava obrazů rodáka z Dehetné.

Ožije také oblíbený park u Drůbežáku. Vše odstartuje ve 14 hodin Waldiniho kouzelnická show. Následovat bude pohádka Pán času v hlavní roli s principálem plzeňského Muzea strašidel Zdeňkem Zajíčkem a poté sáhnou do strun svých kytar Karel Fišer a Josef Vachuda. Pořadatelé tímto zvou na posezení a zpívanou, občerstvení je zajištěno.

Nová hasičárna v Chodském Újezdu.
Cenu poroty v soutěži stavba roku získala hasičárna v Chodském Újezdu

Nejmenší návštěvníci se nemusí bát, že by se nepovozili na pouťových atrakcích. Místní hasičský dobrovolný sbor představí zájemcům svoji techniku a místní spolek Stonožky má pro dětské návštěvníky přichystané tvořivé dílničky. Děti si tak budou moci z pouti odnést nejen spoustu zážitků, ale i památku v podobě zdobeného perníkového pouťového srdce nebo namalovaného kamínku.

Příznivci fotbalu mohou přijít fandit na zápas okresního přeboru, kdy se utkají domácí TJ Sokol Stráž s fotbalisty TJ Sokol Konstantinovy Lázně. Zahajovací výkop bude v 16.30 hodin.