„Hřiště nahradí dnes již nevyužívané venkovní kluziště. To bylo v obci od poloviny sedmdesátých let. Dnes je již ale naprosto nefunkční," uvedl k věci starosta Stráže Karel Fišpera. Podle něj přípravy na stavbu hřiště trvaly přibližně čtyři roky. „Už tehdy jsme se pokoušeli žádat o dotace na jeho výstavbu. Přestože jsme žádali několikrát, dotace se nám získat nepodařilo," pokračoval Fišpera. „Proto jsme se letos rozhodli jít do této akce téměř sami. Jen Plzeňský kraj nám přispěl přibližně půl milionem korun. Celková částka bude necelé tři miliony korun," dodal starosta Stráže.

Víceúčelové hřiště dostane umělý povrch. Jeho rozměry budou 22,5 krát 45 metrů. „Bude určeno především pro míčové hry. Například tenis, nohejbal, volejbal, florbal, basketbal, házená a další," vyjmenoval starosta. Podle něj bude hřiště využíváno. „Vzhledem k tomu, že zde máme základní školu, která nemá k dispozici žádné podobné hřiště, myslím, že bude hojně využívané. Alespoň přes týden. Po večerech a o víkendech bude moci hřiště využít zdejší tělovýchovná jednota a veřejnost," dodal.

Obec zatím nechce na hřišti vybírat vstupné. „Myslím, že by to bylo kontraproduktivní. Máme v úmyslu ještě areál vybavit návštěvním řádem. Hotovo by mělo být do poloviny měsíce září," uzavřel starosta Stráže Karel Fišpera.