Spolek Stonožky, který je vyhlášený svojí aktivitou a kreativitou, přichystal na sobotu 2. září pro malé i velké návštěvníky Safari den.

Přestože se jednalo o zábavnou stezku plnou her a informací především se zvířecí tématikou, akci zahájili v parku u Drůbežáku mažoretky z Bělé pod Radbuzou. Jejich parádně secvičené vystoupení odměnili všichni dlouhým potleskem. „Jsou šikovné, moc hezky se na ně dívá,“ chválila jejich výkon Lenka Šulcová.

Poté rodiče s dětmi vyrazili postupně na připravenou naučnou cestu, kde na ně čekalo spousta úkolů a překvapení. „U opice jsem musela udělat kotrmelec. U krokodýla byla lávka přes vodu a pod ní spousta krokodýlů a já musela tu lávku přejít. A líbil se mi také tygr,“ vyprávěla nadšeně na konci cesty Rozárka Altmanová, jedna z pravidelných účastnic stonožkových akcí.

Loretánské slavnosti.
V Boru chystají na víkend oblíbené Loretánské slavnosti

Z lesa se děti vracely s náručí plnou dárků, které si vysoutěžily. Dostávaly balonky, reflexní pásky, propisky, omalovánky anebo píšťalky. Rodiče se cestou mohli pokusit vyluštit připravenou dospěláckou křížovku, kdo měl správnou tajenku, odnesl si jako odměnu pracovní rukavice.

Po absolvování stezky si společně všichni návštěvníci, kde bylo nakonec možná více účastníků z okolí než ze samotné Stráže, užili následnou taneční afteparty. Ani zde nechyběly soutěže o pěkné ceny v podobě batůžků, míčků či bublifuku. Po 18. hodině, kdy zábavná akce končila, se mnohým nechtělo ani odcházet. (šav)