Prohlédnout si budoucí ordinaci a prodiskutovat stavební úpravy přijela v pondělí odpoledne do stříbrského Zdravotnického zařízení nová dětská lékařka. Ordinovat začne Alena Špidlenová prvního září.

„Teď musíme stihnout nějaké úpravy, ale nebude jich mnoho. Pak budeme ordinaci a čekárnu vybavovat a od září začneme ordinovat,“ řekla nám lékařka, která bude do Stříbra dojíždět z Plzně.

Tam působila na infekční klinice. „Mám dvě atestace, infekční a dětskou, předpokládám, že tady uplatním obě,“ uvedla.
Vedoucí Zdravotnického zařízení Vendula Hájková má radost. „Po mnoha administrativních peripetiích se to konečně podařilo. Už několik let se rodiče dotazovali, proč jsou ve Stříbře jen dvě dětské lékařky. Je tady dva tisíce dětí a čekací doby na dětském oddělení jsou mnohdy i několikahodinové, což špatně snáší děti i rodiče. To by se mělo od září zlepšit,“ sdělila Hájková s tím, že nová pediatrička by měla nabízet také cestovní medicínu. „To znamená, že může poradit lidem, kteří cestují do zahraničí, jaká mají mít případná očkování, či co mají dělat, aby se vrátili v pořádku,“ dodala.

Řadě rodičů se uleví. „Určitě je to dobře, že tady přibyde nový dětský doktor. Ty fronty bývají hrozné, hlavně v pondělí nebo v pátek. Zatím nevím, jestli přejdu k nové doktorce, to se uvidí,“ řekla nám paní Zdeňka, která si nepřála zveřejnit své příjmení.

V současné době mají ve Zdravotnickém zařízení pronajaté ordinace dětské lékařky Karla Lieblová a Věra Roháčková. Pronájem třetí ordinace získala Alena Špidlenová na základě vítězství ve výběrovém řízení.

„Jsem rád, že paní doktorka projevila zájem o působení na Stříbrsku. Má podporu mou i celé rady města,“ vyjádřil se starosta Stříbra Miroslav Nenutil. „Těší nás, že jsme mohli vyhovět přání mnoha občanů. Maminky ze Stříbra a okolí nebudou muset trávit v čekárně celé dopoledne, protože od září mají možnost vybrat si ze tří dětských lékařek,“ uvedl starosta s tím, že děkuje za pomoc při zařizování nového obvodu radnímu Plzeňského kraje Pavlu Karpíškovi.

Zdravotnické služby pro občany chce Stříbro podle Nenutila dále vylepšovat, a tak jedná o ordinaci pro alergologa. Zatím musejí jezdit občané se svými alergickými potížemi do Tachova nebo do Plzně.