Na tento víkend se mohou těšit příznivci netradičních závodů a sportovních akcí. Ve vojenském prostoru ve Stříbře se od 19. do 21. dubna chystá již druhý ročník Stříbrského sprintu – závodu psích spřežení. Pořadatelé slibují skvělou podívanou!

Pořadatelem akce je známý stříbrský mushingový závodník Rostislav Job se svými přáteli a návštěvníci se mohou těšit na závodní klání čtyřnohých štěkajících sportovců a jejich dvounohých vůdců. Samotné závody se budou konat v sobotu 20. dubna a v neděli 21. dubna, začínat se bude v 9 hodin ráno, v rámci tréninku je možné závodníky potkat na trati již v pátek odpoledne. K vidění na místě bude mnoho psích plemen a zkušených závodníků -musherů, kteří reprezentují Českou republiku v mushingu po celém světě.

Psí spřežení zdolávala náročnou trať bývalého vojenského prostoru ve Stříbře
Psí spřežení zdolávala náročnou trať bývalého vojenského prostoru ve Stříbře

"U nás na trati budou závodit jak dlouhá psí spřežení od čtyř do osmi psů, tak i disciplíny individuální jako je kolo, koloběžka s jedním psem. Nesmíme zapomenout na canicross, což je běh se psem. V sobotu bude také probíhat závod pro běžce a koloběžkáře bez psa, přihlásit se může každý. Samozřejmě jsme nezapomněli ani na nejmenší a proto jsme si v odpoledních sobotních hodinách připravili stezku se stanovišti. Po celou dobu, bude možné v místě závodu zakoupit jídlo a pití," slibují pořadatelé ve své pozvánce.

Lenka Žižková hraje volejbal, jezdí scootering, pracuje a vzorně stíhá péči o rodinu a domácnost.
Důležitá je radost z jízdy, říká musherka Lenka Žižková z Kladrub

Přestože předpověď počasí není dvakrát příznivá, diváky čeká atraktivní podívaná, která nemá na Tachovsku v tomto sportovním odvětví obdoby. Pamětníci možná vzpomenou na minulé století, tehdejší mrazivý konec roku 1996, kdy se podobné závody, ale na sněhu a psi táhli sáně, konaly na Butově nedaleko Stříbra. Závodů se tehdy zúčastnil i otec ředitele závodu Milan Job.

Veškeré aktuální informace je možno sledovat na webu https://stribrskysprint.webnode.cz/