„Opravdu se jednalo o bouřlivou a především plodnou debatu mezi zastupiteli a občany. Její výsledek je následující. V lokalitě vybrané pro výstavbu krytého zimního stadionu vytvoříme územní studii, která zjistí, zda by na tomto místě mohl krom nového zimního stadionu vyrůst také občany velmi žádaný krytý bazén,“ řekl starosta Stříbra Karel Lukeš.

Výstavba bazénu ve Stříbře je záležitost, se kterou se občané na vedení města obracejí již bezmála dvacet let. Nyní to vypadá, že se situace konečně pohnula dopředu.

„Musíme počkat na to, co ukáže navrhovaná studie. Ta rozčlení jednotlivé areály a ukáže, zda by se v plánovaných místech mohla tato sportoviště postavit. Myslím si ale, že by sousedství bazénu a zimního stadionu mohlo dobře fungovat. Tato dvě sportoviště by mohla například využívat společné parkoviště a další věci,“ dále dodal stříbrský starosta.

Krom plaveckého bazénu se v případných návrzích objevilo také venkovní koupaliště. „Tento návrh jsme ale zamítli. Venkovní koupaliště by bylo samozřejmě hezké, ale ve výsledku by bylo využíváno tak dva měsíce v roce. Naopak krytý bazén může fungovat celoročně. Spíše se pokusíme jít cestou venkovního bazénu v areálu krytého bazénu. Jak ale již bylo řečeno, vše rozhodne zmiňovaná studie a také financování,“ dále dodal Karel Lukeš.

Právě v otázce financování budou nejspíše zástupci města čekat na vhodný dotační titul, který by výstavbu umožnil. „Co se tohoto tématu týče, v případu krytého zimního stadionu jsme přeci jen dál, než v případu bazénu. Rozhodně ale tento projekt neshodíme ze stolu. Naopak jsem za tuto diskusi a za to, že se věci daly do pohybu, velmi rád,“ na závěr řekl starosta Stříbra.