Těch se sešlo v obřadní síni celkem 14 a mezi nimi byla i úplně první občanka roku 2009 Kristýna Záhořová, která se narodila 9. ledna. Ta dostala do vínku i knihu od starosty města Stříbra Miroslava Nenutila, který děti uvítal spolu s představiteli SPOZu. Krátkým pásmem básniček přispěly i děti z MŠ z Pastýřské ulice. „Jsem na vítání poprvé, máme malého Dominika. Radnice se mi líbí, domů si neseme kytičku, pamětní list a hračku,“ řekla nám Kamila Žílová.

Některá batolata doprovázeli i starší sourozenci. Mezi nimi byl i šestiletý Jakub Nikitínský. „Mám tu brášku Samuela. Je hodně malý a mám ho moc rád. Hraje si s chrastítky a někdy ho vozím v kočárku,“ má rád brášku Jakub. „Chtěl bych mít i sestřičku, ale moje maminka už žádné miminko nechce,“ dodal ještě chlapec.

Na stříbrské radnici se sešli tito malí oslavenci: Vanesa Siváková, Amálie Aneta Vondrová, Tereza Hovorková, Samuel Nikitínský, Kristýna Zájořová, Dominik Žíla,David Maresch,Daniel Coufal, Klára Chaloupková, Václav Horváth, Filip Kovařík, Květa Dvořáčková, Eliška Svobodová a Tomáš Krejčík.

Stav byl po dlouhé době vyrovnaný, sedm děvčátek a sedm chlapců.