U těch se sešly děti, které dovrší do 31. 8. 2009 věku šesti let a také děti, které vloni dostaly odklad. „Ve srovnání s loňským rokem bych řekl, že se hlásí téměř stejný počet dětí. Počítáme tedy se zaplněním dvou prvních tříd,“ řekl nám ředitel ZŠ Mánesově ulici ve Stříbře Václav Peteřík.

Obě základní školy získávají převážně žáky ze spádových částí města a obcí. Obě jsou však vstřícné, není pro ně problémem přijmout dítě i z jiné oblasti. „Rozhodně ale nevidím důvod, aby sem chodily i děti z nespádové části, rádi všem vyjdeme vstříc, výběr školy záleží na rodičích,“ dodal Peteřík. „My bydlíme blízko Mánesovy, takže jsme si ji vybrali i z tohoto důvodu.

Také jsou zde moc milé učitelky, náš syn se vůbec nebál,“ chválila přístup pedagogů Marcela Podrabská ze Stříbra. Malý Kája byl nadšený. „Mají tam všude písmenka a také jsem počítal. Pak jsem paní učitelce namaloval obrázek,“ pochlubil se Karel Podrabský. Ze Sytna přijeli Hrbáčkovi. „Já už tu mám sestru Míšu. Brzy vyjde školu. Do školy se těším, chci se naučit číst a počítat,“ je natěšený Ludvík Hrbáček ze Sytna. K zápisu přišla i Eliška Hálová. „Konečně se naučím číst a psát. Myslím, že maminka mi hodně pomůže i s učením,“ uvažuje budoucí školačka ze Stříbra.