V rámci oslav byl den otevřených dveří školy, k tomu slavnost na školní zahradě s občerstvením a hudbou.

Na slavnost byli pozvání všichni bývalí pracovníci školy. „Nedá se odhadnout, kolik lidí přijelo, ale je jich několik stovek. Jsem moc ráda, že akce má úspěch, podílelo se na přípravě opravdu hodně lidí, naši zaměstnanci, žáci, pomohla nám také města Stříbro, Kladruby a další a další, kterým moc děkuji. Přijeli lidé z velkých dálek, naši bývalí žáci i zaměstnanci,“ usmívala se spokojená ředitelka školy Jarmila Kánská.

Do školy chodila v letech 1989 až 1992 také Markéta Staňková z Jemnice. Ta měla školu tak ráda, že si svého spolužáka v prostoru školy v roce 2009 i vzala a oddávajícím jim byl bývalý ředitel školy Josef Sazama. „Ve škole jsme se poznali, chodili jsme spolu. Pak jsme se potkali po letech a přímo ve škole se vzali. Moc ráda na školu i tyto životní etapy vzpomínám, byť vše nevyšlo dle plánů,“ říká Staňková. „Ve své bývalé lavici jsem musela zamáčknout i slzu. Vybavil se mi den, kdy jsem pod lavicí četla knihu a učitel mě přistihl a zabavil mi ji. Tehdy to byla hodina živočišné výroby.“

Mezi pomocníky na akci byli třeťáci Sára Kasalová a David Hrečín. „Prezentovali jsme školu ve stříbrských krojích. Ukázali jsme učebny. Lidé se hodně ptali na různá místa a učitele,“ shodli se. "Takhle jistě budeme vzpomínat jednou i my. Nám se tu také líbí, mám fajn kolektiv a skvělé učitele. Také se nám asi bude stýskat."

Akci zakončil ohňostroj.

Rajčata zákazníkům trhá přímo ze skleníku
Rajčata zákazníkům trhá přímo ze skleníku