V sobotu 16. září patřilo stříbrské náměstí dožínkám. Oslavu své úrody a sklizně pořádali tradičně studenti třetího ročníku oboru agropodnikání a patřil k ní slavnostní průvod od školy na náměstí. Studenti všech ročníků SOŠ Stříbro vyrazili se svými pedagogy za hudebního doprovodu Zlatíček ze stříbrské ZUŠ a došli až na náměstí. Zde na ně čekal a přivítal je místostarosta města Stříbra Karel Lukeš, který od nich převzal dožínkový věnec a symbolickou skývu chleba.

„Studenti spolu se svým třídním učitelem Vlastimilem Matysem přípravy nepodcenili a zažili tak i se všemi přítomnými příjemně strávené sobotní dopoledne. Nezapomněli ani na místní seniory, které byli osobně pozvat v místním stacionáři, což je skutek, který mne velmi potěšil,“ řekl Deníku místostarosta Karel Lukeš.

Náměstí zaplněné stánky přilákalo mnoho návštěvníků, kteří neváhali zakoupit si jablka, zeleninu, med či medovinu. V prodeji byly také drobné rukodělné výrobky, jejichž koupí bylo možno přispět na opravu kostela Narození Panny Marie v Záchlumí. Domácími koláčky, jablky v županu či langoši pohrdl málokdo stejně jako některým z nabízených nápojů. „Další úroda je za námi, nechme se tedy překvapit, co nám přinese příští rok,“ usmívala se jedna z pedagožek Lucie Pechmanová.