Jak uvedl mluvčí Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje Petr Poncar, jednalo se o požár domu v plném rozsahu.
Zásah nebyl jednoduchý, jak popsali zasahující hasiči, v domě bylo poměrně dost nábytku a bylo třeba se dostat na místa, kudy oheň prohoříval. „V současné chvíli rozebíráme střešní konstrukci a prohašujeme prostor mezi krytinou a podbitím,“ informoval v době zásahu mluvčí. Z objektu bylo nutné vynést také tři propanbutanové láhve, aby bylo zabráněno možnému výbuchu.

Dům obývá starší muž, který byl v době příjezdu hasičů již venku mimo objekt a nezraněn. „Nevím, jak mohlo začít hořet. Já jsem přišel domů a za chvíli už na mě volali, že hoří. Tak jsem vyšel z domu, a to už hořelo hodně,“ řekl Deníku na místě rozrušený majitel domu.

Zatím neví, co bude dál. „Asi teď hned nebudu potřebovat náhradní ubytování, snad budu mít kam jít. Teď momentálně ani nevím, jestli a jakou budu potřebovat pomoc,“ dodal.

Obec Rozvadov, pod jejíž správu Svatá Kateřina patří, je připravena majiteli domu pomoci. „Určitě jsme připraveni pomoci, materiálně, ale i pokud bude potřebovat náhradní ubytování,“ potvrdil Deníku zastupitel Rozvadova Bořivoj Vrabec, který na místo rovněž přijel.

Jak ve středu v odpoledních hodinách informoval mluvčí hasičů, škoda vzniklá při požáru domu byla předběžně odhadnuta na půl milionu korun. Příčina vzniku je v šetření.

V KATEŘINĚ HOŘELO I V MINULÝCH LETECH

Ve Svaté Kateřině se nejedná o ojedinělý požár objektu. V minulých letech tam hořelo několikrát, jednalo se o požáry penzionů.

U jednoho z nich zasahovali hasiči v září roku 2014. Oheň poškodil střechu domu. „Hořel krov střechy a půda. Museli jsme část střešní krytiny rozebrat, abychom se tam mohli dostat. Jinudy tam přístup nebyl,“ popsal tehdy Deníku Martin Ábel z jednotky rozvadovských hasičů. Podařilo se uchránit hodnoty ve výši zhruba čtyř milionů korun, způsobená škoda byla tenkrát odhadnuta na jeden milion.

Další velký požár v této pohraniční vsi likvidovali hasiči v únoru roku 2009. „Od šesté hodiny ranní bojovalo šest hasičských jednotek s požárem objektu přestavěného na penzion s hernou. Požár budovu úplně zničil. Krátce po příjezdu jednotek se propadla sedlová střecha a uvnitř dvě podlaží. Škoda byla předběžně odhadnuta na pět milionů korun,“ informovali tehdy hasiči.