Jméno světce vybrali obyvatelé Vranova. „Doposud nebyla kaplička zasvěcena nikomu. Tak jsme oslovili naše občany, aby sami vybrali, jaké jméno kaplička ponese,“ uvedla starostka Vranova Kateřina Tomášková.

Na anketních lístcích, které na úřad obyvatelé doručili, se nejčastěji objevovalo právě jméno sv. Václava. Loni v září pak byla kaplička farářem vysvěcena. „Dá se říct, že pro svatého Václava se rozhodlo asi tak devadesát procent lidí, kteří hlasovali. Zřejmě vycházeli z toho, že se zde na sv. Václava pravidelně konaly bohoslužby,“ dodala starostka s tím, že mše by ve Vranově chtěli vždy koncem září mít pravidelně, spojenou s poutí, kterou tady doposud nemívali.

Křest alba V mapách.
Petr H. Batěk pokřtil v rodné Plzni svoje debutové album

Rekonstrukce se uskutečnila ve dvou etapách. V roce 2019 byl celý objekt odizolován, byly opraveny přístupové schody a podlaha. Práce stály 140 tisíc korun, krajská dotace z odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu pomohla práce financovat 40 tisíci korunami.

Následující rok pokračovala rekonstrukce druhou etapou, v rámci které dostala kaplička nové vnitřní i vnější omítky, nová okna a dveře. Práce tentokrát stály 137 tisíc korun a krajská dotace činila 50 tisíc.

Nově opravená kaplička si také odbyla svoji velkou svatební premiéru, loni v květnu se zde konal historicky první svatební obřad v poválečném životě obce. „Pokud se nějací snoubenci rozhodnou mít svatbu v naší kapličce, budeme jedině rádi,“ řekla Deníku starostka obce.