Denně je na výběr ze dvou druhů, kdy jedna zmrzlina je pravidelně mléčná a druhou je některý z ovocných sorbetů. Dle slov brigádnic lidé rádi mlsají vanilkovou a čokoládovou, majitelka Martina Prejzová doplnila, že letos hodně frčí také mascarpone. Milovníci chlazené pochoutky ale vítají i příchuť maliny, rakytníku, kokosu či kaktusu. A zmrzlinový repertoár zdejšího stánku je skutečně pestrý. Pochvalu si majitelka stánku vyslechla například na Mec spritz či aloe vera. „Čas od času nabízíme také slané varianty, lidem chutná slaný karamel,“ řekla Deníku s tím, že se ve stánku snaží, aby se příchuti příliš často neopakovaly.

„Jezdím sem na zmrzlinu poměrně často, mám rád vanilkovou, tady je opravdu vynikající, ale hodně dobrý je i kaktus,“ usmívá se spokojeně s kornoutem v ruce Ladislav Pajer s tím, že ta višňová, co má právě nyní, je také moc dobrá.

Porci chlazeného osvěžení od italské firmy MEC3 si můžete objednat malou za 30 korun, za velkou zaplatíte 35 Kč. Okénko se pro mlsné jazyky toužící po mražené laskomině otvírá v pracovním týdnu ve 12 hodin, o víkendu již v 11. Zavírá se s úderem 19. hodiny.