Do funkce ji ve středu zvolilo ustavující zastupitelstvo. Nezměnila se ani funkce místostarosty, kterou bude po další čtyři roky zastávat Oldřich Benda. Oba kandidovali na jediné kandidátce v obci, Za obec krásnější. „Prioritou jsou pro nás rozpracované projekty schválené bývalým zastupitelstvem, ke kterým patří například pečovatelské byty.

Chceme vybudovat sedm malých bezbariérových bytů se zázemím pro pečovatelskou službu, které poslouží našim soběstačným občanům, aby nám ve vsi zůstali co nejdéle, protože mají k obci vztah, mají zde rodinu a kamarády,“ popsala Deníku starosta Jitka Valíčková a doplnila, že v dalším volebním období chce obec etapově opravovat nově získanou nemovitost uprostřed obce.

„Jedná se o obecní dvůr, náklady budou několika milionové, proto musíme postupovat rozumně, aby nám stačili finance na další projekty. Čeká nás ale výměna oken a zateplení školy, rekonstrukce veřejného osvětlení, oprava komunikací, hřbitova, budov občanské vybavenosti v obcích, výsadba zeleně a samozřejmě podpora spolkové činnosti,“ doplnila.