Tachov - Počasí doslova nahrálo návštěvníkům psího útulku U Šmudliny v neděli 31. března, kteří dorazili na tradiční akci Velikonoční neděle v útulku. Provozovatelé přichystali velikonoční trasu plnou stanovišť s otázkami spojenými s jarem a samozřejmě Velikonocemi. Na tu se vydalo mnoho návštěvníků v doprovodu pejsků z útulku, kterým tak dopřáli krásnou procházku plnou nevšedních zážitků, kdy na průvodce pak čekala na konci okruhu sladká odměna. Projít trasu si mohli ale i zájemci bez pejsků nebo s vlastními čtyřnohými kamarády.

Nechyběl ani oblíbený stánkový prodej s upomínkovými předměty útulku, ale také sazenicemi paprik tří barev, rajčat (velká i cherry), chilli paprik, cuket, okurek, bylinek do kuchyně i okrasných květiny. „Dorazilo k nám skutečně hodně úžasných lidí, kteří nepřišli s prázdnou, ale s rukama plnýma dárků. Dokonce jsem i jednu skupinku lidi provázela rozestavěnou budovou. Bylo i nádherné počasí. Myslím si, že to bylo zkrátka perfektní,“ raduje se provozovatelka útulku Gabriela Jägerová, která nezapomněla všem několikrát poděkovat.

,,Děti mají soutěžení rádi, proto byla akce v útulku právě pro ně. Moc se nám to,“ užila si odpoledne se svými ratolestmi návštěvnice Marcela Pouzarová. A podobně hovořila i Monika Pražáková. „Počasí vybízelo k procházce, tak jsme spojili příjemné s užitečným a vyrazili do útulku, kde jsme přispěli na dobrou věc, koupili si něco na památku a nový obojek pro naši Amy, adoptovanou právě odsud. Zároveň jsme si dali něco na zub a prošli si velikonoční stezku, která děti moc bavila. Moc se nám líbí veškerá akce pořádané Šmudlinou. Moc děkujeme za vše,“ pochválila nedělní odpoledne Pražáková. (šav)