VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Voda zvedla silnici, tekla i do sklepů

Tachov - Přívalový déšť s intezvní bouřkou zasáhl v neděli Tachovsko a ničil. Nahromaděné množství vody zaplavilo střechu prodejny Albert v Tachově, kde poté spadly stropní podhledy.

7.9.2014
SDÍLEJ:

Přívalový déšť s intezvní bouřkou zasáhl v neděli Tachovsko a ničil.Foto: DENÍK/Antonín Hříbal

Velkou škodu napáchala voda také v Sadové ulici, která je částečně uzavřena, újmu na majetku utrpěli také obyvatelé ulice Prokopa Velikého.

„Největší škoda vznikla na štěpkovači, ten byl nový. Voda se přihnala z parku přes vrata, měli jsme ji v garáži, zatopila zahradu, jezírko, něco nateklo i do sklepa," popsala Dagmar Fuksová, která bydlí s rodinou v ulici Prokopa Velikého pod Zámeckým parkem.

„Hasiči nám pomohli vodu odčerpat, pak jsme začali uklízet. Odhaduji, že celková škoda se pohybuje kolem deseti tisíc korun," dodala Fuksová, která očekávala návštěvu likvidátora pojišťovny. Zaplavené zahrady a částečně sklepy mělo i několik sousedních domů. „Bydlím tady desítky let a něco podobného si nepamatuji," přidala svůj poznatek paní Chaloupecká. „Doteď uklízím," dodala v pondělí dopoledne.

Řidiči, projíždějící v neděli odpoledne ulicí Prokopa Velikého pod parkem, se museli prodírat štěrkem, zeminou a dalším materiálem, který sem připlavila voda z parku a ze Sadové ulice. V ní byly zatopeny sklepy a zahrada mateřské školy, ulice dokonce musela být částečně uzavřena, neboť velká voda, zvedla část silnice v horní části ulice. „V Sadové ulici se nám v krátké době už podruhé zvedla vozovka. Je to kvůli kanalizaci. Dnes už tady byli z vodárenského podniku a budou prověřovat kamerou, jestli tam není nějaký problém, když se teď tyto poruchy stupňují," řekl Deníku starosta Tachova Ladislav Macák.

Město má připravenu kompletní rekonstrukci Sadové ulice, na kterou získalo dotaci. Provozovatelé inženýrských sítí by měli v rámci oprav tyto sítě prověřit a ulice získá nový povrch vozovky, bude rozšířena, přibude také chodník.

Prozatím je uzavřena horní část Sadové ulice od vjezdu z Hornické ke vjezdu do dvora radnice. Zbytek ulice, která je jindy jednosměrná, je nyní celý obousměrný, aby se mohlo zajíždět se zásobováním do mateřské školy a aby bylo možné zajíždět do dvora městského úřadu.
Další škodu napáchala bouře na městské zeleni, například u městských hradeb v centru města bylo třeba pokácet vzrostlý strom, který byl bleskem rozštípnut.

Už v pondělí Deník informoval o uzavření obchodního centra Kaskády, odkud záchranáři evakuovali třicet lidí a kde v důsledku velké vody spadlo do supermarketu Albert několik stropních desek.

„Celé obchodní centrum bylo uzavřeno, v noci se uklízelo a opravili jsme část stropu v supermarketu. Od rána už je celý areál opět normálně otevřen a v provozu," sdělila správcová centra Martina Balá s tím, že škoda ještě není vyčíslena.

V supermarketu bylo po bouři několik centimetrů vody, které okamžitě odčerpali hasiči. Personál prodejny uklízel a v pondělí dopoledne doplňoval zboží v místech, kde spadlo několik stropních desek. „Po půl druhé začala střechou protékat voda, začaly padat desky. Hasiči evakuovali lidi ven, v té době jsme tu měli jen několik zákazníků plus personál," popsala Deníku vedoucí prodejny Radka Krasinská. „Zboží bylo poškozené jen v místech, kde to prodejnu zasáhlo. Budovu posoudil statik, řekl, že je vše v pořádku, takže jsme v pondělí ráno mohli normálně otevřít," dodala.

Komplikace přinesla bouře, vodní přívaly a vypnutá elektřina i ostatním provozovatelům obchodů a dalších zařízení v Kaskádách. Například kavárnu muselo opustit přibližně sedm hostů a personál. Obchod se zvířaty a s krmivem pro zvířata zase musel zajistit elektřinu, aby neuhynuly rybičky v akváriích. Pomohli hasiči, kteří zapůjčili elektrocentrálu.

Podle údajů Českého hydrometeorologického ústavu spadlo v neděli v Tachově 44,9 milimetrů srážek. Větší množství v rámci Plzeňského kraje spadlo ve stejný den pouze v České Kubici na Domažlicku (51,8 milimetru).

Autor: Jiří Kohout

7.9.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby se samozřejmě nevyhnuly ani vesnicím. Již od začátku se voliči k urnám dostavili také v obcích Horní Kozolupy a Slavice.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.

Ve Stříbře šla volit i maminka před porodem, v komisi byla žena s trikolorou

Stříbro - Volební okrsek číslo šest ve Stříbře je v budově Základní školy v Gagarinově ulici.

Výlov Regentu začal

Stovky milovníků rybích pochoutek se zúčastnily prvního oficiálního dne výlovu rybníku Regent, který je největším rybníkem na území Tachovska.

Čeští a bavorští policisté se radili o migraci, pronásledování i drog

Tachov – Ke společné diskusní poradě zasedli v Tachově na zámku policisté z tachovského okresu a příhraničních regionů Bavorska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení