Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Věřím, že časem dostaneme i Zlatou stuhu, říká starosta

TACHOVSKO - V soutěži Vesnice roku Plzeňského kraje 2008 získal Kostelec cenu hejtmana. Oceněny byly i další obce z regionu

4.9.2008
SDÍLEJ:

V soutěži Vesnice roku Plzeňského kraje 2008 získal Kostelec cenu hejtmana. Je to ocenění práce jeho samosprávy, do které patří i práce s mládežíFoto: DENÍK/Miloš Němec

Cenu hejtmana Plzeňského kraje a čtyřicet tisic korun odměny získal Kostelec v letošním ročníku soutěže Vesnice roku Plzeňského kraje. Prestižní ocenění převzal v Mrákově, vítěze soutěže, starosta obce František Trhlík.

„Je to vlastně po Zlaté stuze druhé nejvýznamnější ocenění. I když neoficiální,“ uvedl kostelecký starosta.
To Deníku ostatně potvrdila i předsedkyně hodnotící komise letošní soutěže Marie Čápová.

„V pomyslné hirarchii je to opravdu postaveno výše než ostatní diplomy a ocenění,“ podotkla.
Odměna, kterou Kostelečtí získali za veškerou činnost samosprávy, bude s největší pravděpodobností rozdělena mezi spolky, organizace (včetně mateřské školy) a osadní výbory. „Věřím, že mne v tom zastupitelé podpoří. Právě spolky a organizace se totiž zúčastňují naší vlastní soutěže Vesnice roku,“ připomněl Trhlík.

Starosta vidí úspěch v soutěži v pospolitosti spolků a organizací. „Touto cestou všem, kteří se na získání prestižního ocenění podíleli, mnohokrát děkuji,“ složil poklonu první muž kostelecké radnice.

Obec nechce usnout na vavřínech. „Naopak, je to pro nás obrovská motivace do další práce. Máme na to, abychom získali Zlatou stuhu. Však už se mne spoluobčané ptají, kdy ji konečně přivezu,“ usmál se František Trhlík.
Soutěže Vesnice roku Plzeňského kraje se Kostelec pravidelně zúčastňuje od roku 2005. Vedle řady ocenění mu nechybí ani Bílá stuha za práci s mládeží.
V letošním ročníku se dařilo i dalším účastníkům z tachovského regionu. Diplomy za vzorné vedení obecní knihovny získaly Konstantinovy Lázně, za spolupráci se zahraničním partnerem Broumov. Zvláštní ocenění za vybudování naučných stezek na území obce patří Rozvadovu, za rozvíjení tradic a sportovního života Částkovu.

„Hodně mne to potěšilo. Je to ocenění lidí, kteří na rozvoji kultury a sportu v obci mají největší zásluhy,“ vyjádřila se starostka Částkova Kateřina Holetová. Částkov se soutěže zúčastnil podruhé v její historii. „Do budoucna budeme usilovat o to, aby účast byla pravidelná,“ dodala Holetová.
Neobyvyklou cenu získal Ondřej Stec z Broumova, který byl vyhlášen nejroztomilejším starostou.

Od letoška se soutěže Vesnice roku mohou zúčastňovat také obce, městyse a města vesnického charakteru, jejichž počet obyvatel nepřevýší číslo 5250.
„A navíc musí mít vypracovaný vlastní program obnovy,“ připomněla Marie Čápová, předsedkyně hodnotíci komise letošního ročníku.

Autor: Miloš Němec

4.9.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Lukáš a Ladislav Hudlerovi na mistrovství světa v Irsku a spolu s dalšími členy týmu EH Security System na základně v Tachově. Foto: Deník/Jiří Kohout a Archiv L. Hudlera
12

FOTO: Hudlerové přivezli z Irska úctyhodnou sbírku medailí

Žáci 1. třídy Základní školy Mánesova Stříbro, s třídní učitelkou Hanou Kalistovou a asistentkou pedagoga Pavlou VavřičkovouMohamed Omar Badawy, David Bacher, Milena Bojdová, Marie Eliška Čečková, Alex Eremiáš, Hana Heřmanová, Natálie Jonášová, Nelly Kais

NAŠI PRVŇÁČCI: dnes představujeme prvňáčky ze ZŠ Mánesova ve Stříbře

Hokejisté Tachova nastoupí doma

Tachov – Po úvodním utkání krajské ligy mužů v ledním hokeji, nastoupí Tachov v dalším kole poprvé v nové sezoně na domácím ledě.

Přípravná třída pomůže lépe zvládnout první třídu

Stříbro – Od začátku září mají v Základní škole Mánesova Stříbro, kromě první třídy, ještě jednu první třídu, a to přípravnou. Jako jediné základní škole na Tachovsku se jí zde díky zájmu rodičů podařilo zřídit.

SLEDUJTE ON-LINE: Prezident Miloš Zeman dorazil do Plzně v dobré náladě

Plzeňský kraj - Sledujte s Deníkem návštěvu prezidenta v kraji. 

ZMĚNA: Výlov Regentu začne v pátek, termín ale může ovlivnit teplé počasí

Chodová Planá - Rybářství rozhodlo o změně, výlov Regentu začne nejspíše až v pátek, pokačovat se bude v sobotu. I tento termín není podle rybářů definitivní.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení