Blanka Borůvková tam na páteční podvečer pozvala nejen své přátele, aby představila jednak umělecká díla různých autorů, ale také prostory sídla Kulturního a okášlovacího spolku a záměry do budoucnosti. „V galerii návštěvníci najdou reprodukce obrázků Pavla Peciny, který ilustroval knihy pro děti. Dále vitrážové lampy paní Věry Křesadlové Formanové ve stylu Tiffany, vitrážová zrcadla od herečky Bely Schenkové, papírová přáníčka od výtvarnice Báry Klimešové a keramiku, sošky a objekty z ateliéru Kuba z Kerska,“ uvedla Borůvková.

V ulici Dukelských hrdinů také představila sídlo Kulturního a okrášlovacího spolku (KOS). Ten se podílí na oživení společenského života v Plané a okolí. Za cíl si klade podporu a rozvíjení nekomerčních aktivit s důrazem na kulturní, umělecké, sportovní a společenské dění. „Místo je zde vybaveno tak, aby se dalo sedět a pracovat. A také vymýšlet akce a oslavovat, prostě všechny tyto věci,“ řekla radostně.

Návštěvníci Plané budou moci už od příští sezony využívat také služeb cyklopůjčovny. „Chceme naplnit grant, získat dotační peníze a nakoupit kola,“ doplnila Borůvková. Zájemcům o cykloturistiku bude k dispozici i parkoviště s možností uzamčení vlastních kol.