VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vesnicemi roku se staly Kostelec a Nedražice

KOSTELEC - Finanční odměny obržely v úterý osadní výbory obcí, které se nacházejí ve správním území Kostelce. Zdejší obecní úřad tak ocenil jejich celoroční práci. „Už čtyři roky pořádáme vlastní obdobu soutěže Vesnice roku,“ informoval Deník starosta Kostelce František Trhlík

19.12.2007
SDÍLEJ:

V Kostelci skončil čtvrtý ročník soutěže Vesnice roku, kterou zdejší obecní úřad pořádá pro osadní výbory všech svých spádových obcí. Na snímku jsou nejen zástupci oceněných osadních výborů, ale i spolků a organizací.Foto: DENÍK/Miloš Němec

Majetkoprávní komise kosteleckého úřadu hodnotí osadní výboryv pěti oblastech. „Pracovní činnost osadního výboru a dokumentace činnosti, rozvíjení tradic a zakládání nových, dobrovolnou práci občanů, práci s občany a jejich skupinami, květinovou výzdobu domů a předzahrádek,“ vypočítal Trhlík. Komise po celý rok objíždí jednotlivé obce a hodnotí je podle daných regulí. „Pořizuje snímky a srovnává, co se změnilo oproti předchozímu roku,“ podotkl Trhlík.

Hlavní důraz komise klade na obohacování společenského života a zároveň na zakládání nových tradic. A jak výsledky soutěže Vesnice roku dopadly? Na prvním místě se shodně umístily Kostelec a Nedražice, následovány Popovem a Ostrovem u Stříbra. Osadní výbor v Kostelci si osmitisícovou odměnu vysloužil za bohatý společenský život pro celé spádové území Kostelecka a péči o mládež.

Stejnou odměnu dostali i Nedražičtí. „Ti zase za bohatost v tradicích, jejich obnovách a postupnou sounáležitost generací,“ řekl starosta. Osadní výbor v Popově zaujal komisi svépomocnou prací. „Pomoc obecního úřadu doslova odmítají. Celoročně se tak například sami starají o údržbu zeleně,“ vysvětlil Trhlík. Popovští také obecnímu rozpočtu ušetřili 50 tisíc korun, když odpracovali brigádnické hodiny při výstavbě tamní společenské klubovny. Ostrov u Stříbra získal ocenění za zaměření se na obnovu pěti Božích muk na jeho spádovém území.

Jak s penězi osadní výbory naloží? „My jsme odměnu věnovali na osvětlení altánu v Kostelci,“ uvedla Dagmar Smolíková, předsedkyně osadního výboru Kostelec. Nedražičtí si zakoupili venkovní gril a udírnu, popovští výhru vyčlenili na zařízení společenské klubovny a Ostrovští zase na výstavbu altánu na jejich fotbalovém hřišti. Ocenění se ale dostalo i spolkům a organizacím při obecním úřadě. Nezapomnělo se na mateřinku, dobrovolné hasiče, sportovce a rybáře. „Všem patří naše poděkování za celoroční práci,“ uzavřel Trhlík.

Glosa autora je zde>>>

19.12.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na snímku hlasoval Plzeňan Marian Bradáč, který v jedné z komisí také zasedal coby místopředseda.

Starostům se nevedlo, vyhrál jen jeden z nich

Rozkvetlé třešně u Těchlovic.
12

Síla přírody: ohořelé větve rozkvetly

Vrba: Máme co napravovat

Plzeň – Porážkou s Luganem připravili svým fanouškům velké zklamání. Už tuto neděli si je mohou fotbalisté Viktorie Plzeň částečně udobřit. V jedenáctém kole první ligy doma přivítají celek Zbrojovky Brno.

Asistenční pes s vámi nesmí, slyšela vozíčkářka v obchodu

Plzeň - Personál prodejny a ostraha zákaz vstupu popřely.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Horní Kozolupy – Jako jediná strana v celém okrese dokázala KSČM v parlamentních volbách v roce 2013 získat přes padesát procent hlasů. Konkrétně 50,84%. Komunisté vůbec měli ve všech volbách v této obci na růžích ustláno.

Hubník: Škoda první půle

Lugano (od zvláštního zpravodaje deníku) – Utkáním proti Luganu naskočil znovu do mužstva po dlouhé pauze zaviněné vleklým zraněním. Svůj návrat si ale kapitán Viktorie Roman Hubník představoval určitě jinak. Jeho tým prohrál v Luganu 2:3 a ani on sám neměl svůj den.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení