První část trati povede na Přimdu, kde budou probíhat oslavy spojené s přejmenováním náměstí Republiky na náměstí Jindřicha Kolowrata. Zde také porota složená ze zástupců města Přimda vybere v rámci soutěže Elegance z přítomných veteránů nejhezčí automobil a nejhezčí motocykl. „V tuto chvíli je přihlášeno již 58 aut a 22 motocyklů a věříme, že další se přihlásí ještě přímo v Rozvadově před vyjížďkou, takže vybírat bude skutečně z čeho,“ řekl Deníku předseda AMVC Antonín Hofmeister.

Ve 12 hodin pak veterány budou pokračovat přes Železnou, kdy na přechodu proběhne retro hraniční pasová kontrola. Kolem 15. hodiny odpolední by měli postupně všichni účastníci dorazit na Dianu, kde společně položí květiny k památníku rodu Kolowratů. Zároveň zde bude vyhlášena soutěž Elegance, kdy zástupce města Přimda předá výhercům ceny. Vyhlášen bude také nejstarší a nejvzdálenější motocykl a automobil.

Oprava propustku probíhá ve Skviříně. Následovat bude vyfrézování starého a poté položení nového povrchu části vozovky.
Pozor na semafory, ve Skviříně se opravuje propustek

„Na všechny návštěvníky čeká na Dianě občerstvení, chybět nebude tradiční rožnění selete na ohni, zábava potrvá do večerních hodin,“ láká nejen milovníky historických vozidel Antonín Hofmeister. 

Připomeňte si v naší galerii jízdu veteránů Českým lesem letos v květnu: