Mercedesy, škodovky, žigulíky, moskviče, jawy, čézety, ale i babety a další vozidla vyjela z Rybníků, aby postupně projela Smolovem, Novou Vsí, Třemešnou, Borkem až na kamenný most v Bělé nad Radbuzou. Tam už na ně čekali nedočkaví fotografové, aby se s fotografiemi pokusili vyhrát fotosoutěž, kterou k vyjížďce vyhlásil pořádající Auto Moto Veteran Club Český les. Putování po silničkách Českým lesem pak zakončili v Hostouni.

Pořadatelé nenechali nic náhodě, pro jezdce i diváky bylo před startem v Rybníku připraveno bohaté občerstvení. I přes velké množství hladových krků šlo vše jako na drátkách, grilované klobásky chválil každý, kdo si je dal.

Veterány projely Českým lesem, byl mezi nimi i Komunista. | Video: Deník/Monika Šavlová

Vyjížďky se zúčastnil také Jirka Durkač z Lomu u Stříbra se svojí Jawou pérákem. „Tenhle můj poklad mám já osobně od roku 2019, ale motorka je z roku 1954, dříve se jí přezdívalo komunista,“ směje se. „V minulosti byly přednostně prodávány na údernickou kartu,“ dodává. Svoji milovanou „čezetu“ 175 provětral Květoslav Válek z Holyně. „Je z roku 1958,“ upřesnil věk svého miláčka. Se dvěma mercedesy ročník 1965 dorazil až z Hranic u Aše pan Ludvík. „Jezdím sem každý rok, mám tyto akce rád,“ řekl Deníku.

Nadšení neskrývali ani diváci. Mnozí z nich si start vyjížďky Po pašeráckých stezkách nenechávají ujít už mnoho let. Martina Kadlecová dorazila z Hostouně s tím, že se zároveň pozdraví s přáteli, kteří dorazili s mopedy z Vejprnic u Plzně. Do vyjížďky se zaregistrovalo 49 historických motocyklů a 48 aut.