„Na základě stížnosti byla u chovatelů psa přímo ve Starém Sedle provedena cílená kontrola. Na místě bylo zjištěno, že pes je v imunitě proti vzteklině, podmínky chovu vyhovují platným předpisům a výživný i zdravotní stav psa je v pořádku,” řekl Deníku ředitel Krajské veterinární správy Plzeň Richard Bílý. „Chovatelé tedy žádný zákon týkající se chovu nebo týrání zvířat neporušují,” doplnil.

Někteří obyvatelé obce si ale v minulých dnech v médiích stěžovali na to, že pes občas volně pobíhá a že z něj mají strach. „Jestli je pes ostřejší, to předpisy neřeší. Při úterní kontrole byl v naprostém klidu,” doplnil Bílý.

Chovatelé tříletého Akima, Katarína Štvrtecká a Vladimír Šiška, mají teď psa v bytě. „Předtím jsme ho měli na zahradě, ale po článcích v novinách je kolem plotu vyšlapaná doslova dálnice, jak se na něj lidé chodili dívat. Našli jsme na zahradě i naházené kameny, tak jsme si Akima raději vzali domů. Venčíme ho brzy ráno a přes den, když se s ním chceme proběhnout, jedeme raději někam za vesnici,” řekla Deníku Štvrtecká.

Ta se po stížnostech obyvatel v Deníku veřejně omluvila. Volně pobíhající pes byl nicméně jedním z témat jednání zastupitelstva obce ještě před tím, než se objevily články v novinách. Deníku to uvedla starostka Jana Svobodová. „Na zastupitelstvu jsme to skutečně projednávali. Mohu věřit tomu, že pes nikomu nic neudělá, ale vyhláška platí pro všechny, musí ji tedy dodržovat i Šiškovi,” uvedla.

Odkud vzešel podnět k veterinární kontrole, starostka netuší. „Ze strany obce to rozhodně nebylo. Dokonce jsem paní kontrolorce říkala, že se Šiškovi o psa starají dobře,” doplnila starostka.

Čtěte také: Staré Sedlo děsí bojový pes

Majitelka tvrdí, že její pes nikdy nikoho nenapadl