Dům dětí a mládeže Mraveniště Tachov organizuje šest příměstských táborů. Většina z nich je obsazených. Jedno až dvě místa jsou ještě v týdnu od 9. do 13. července na příměstském táboře se sportovní náplní. Stejně tak i v následujícím týdnu od 16. do 20. července, kdy náplní bude ekologie," uvedla pracovnice Mraveniště Dana Müllerová. Jedno místo by se našlo i v termínu od 29. července do 3. srpna. Tento příměstský tábor je zaměřen na sport. Další tři jsou plně obsazené.

„Může se ale stát, že některé z přihlášených dětí onemocní nebo se nebude moci z jiného závažného důvodu příměstského tábora zúčastnit. Proto evidujeme i náhradníky a tady mají rodiče ještě šanci," dodala Dana Müllerová.

Doplnil ji ředitel Mraveniště Jaroslav Matas. „Několik volných míst je také v pobytovém táboře zaměřeném na keramiku ve Vidžíně na Konstantinolázeňsku. Uskuteční se od 9. do 13. července. Jsme také zprostředkovateli letních táborů pro další organizace. Veškeré informace najdou rodiče na našich webových stránkách nebo se mohou přijít domluvit přímo do domu dětí," uvedl ředitel.

Pět turnusů příměstských táborů organizují také Komunitní aktivity Tachovska (KAT). „Také u nás už máme téměř plno," uvedla Lenka Steinerová. „Posledních pár míst je v termínu od 16. do 20. července, tábor je zaměřen na sportovní aktivity. Jedno místo je pak ještě ve třetím turnusu, tedy v době od 30. července do 3. srpna. Ten se bude věnovat výtvarným oborům. Rovněž i my evidujeme náhradníky," dodala. Informace lze najít na webových stránkách KATu.

„Připravili jsme devět letních táborů, z toho jsou čtyři pobytové a pět příměstských," vyjmenoval ředitel Domu dětí a mládeže Kaštánek Stříbro Miroslav Cvrk. „Jediná volná místa jsou ještě v příměstském táboře Shrek, který se koná od 20. do 24. srpna. Můžeme ale nabídnout i pobyt na turistickém táboře, který pořádáme v Praze od 12. do 17, července," doplnil ředitel. Informace jsou rovněž na webových stránkách domu dětí.

„Všech dvacet míst v příměstském táboře máme obsazených," informovala Lenka Vivodíková z Domu dětí a mládeže v Plané. Tady o prázdninách pořádají jeden příměstský tábor v termínu od 9. do 13. července.