VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Více kamer? Rozhodnou obyvatelé

Tachov – Pod dohledem kamerového systému se obyvatelé Tachova cítí bezpečněji. To vyplynulo z ankety, kterou formou dotazníků zadalo lidem město na svých webových stránkách před třemi lety. Tento týden se na webu Tachova dotazník o kamerovém systému objevil znovu.

20.5.2015 1
SDÍLEJ:

O tom, zda se obyvatelé cítí bezpečně, se mohou vyjádřit v dotazníku na webových stránkách města. Foto: Foto: archiv VLP

A znovu lidem pokládá šest otázek, v nichž se mají vyjádřit, zda se cítí bezpečněji a jestli by si přáli rozšíření kamerového systému. „Ve městě je v současné době instalováno 27 kamer. Zatím neuvažujeme o rozšíření celého systému, ale rádi bychom se to dozvěděli od občanů, jestli by rozšíření uvítali," zdůvodnila vedoucí městského odboru rozvoje Helena Červinková.

V hodnocení prvního dotazníku byli úředníci města překvapeni vzájemnou shodou mezi názory dospělých a nezletilých, mužů a žen. „Respondenti se vesměs shodli v tom, že se pod dohledem kamerového systému cítí bezpečněji. Nejvýraznější rozdíl byl v odpovědích na otázku, zda podporují záměr rozšíření kamerového systému," píše se v hodnocení prvního dotazníku. Se zvýšením počtu kamer tehdy souhlasily více než tři čtvrtiny dospělých, naopak nezletilých jen třetina.

Výsledky dotazníkového průzkumu poslouží do budoucna podle Červinkové také komisi pro prevenci kriminality. Ta se pak také bude podílet na tom, jestli systém rozšiřovat, či nikoliv. „Nynější výzkum je koncipován jako srovnávací," dodala vedoucí odboru. Město chce zjistit, zda se názory obyvatel změnily. Aby měl dotazník vypovídající hodnotu, mělo by podle radnice odpovědět minimálně pět procent obyvatel.

Pět procent obyvatelstva okresního města, to je zhruba 600 lidí. Na dotazník před třemi lety odpovědělo pouhých 259 respondentů.

„Dotazník jsme na internetové stránky města umístili v úterý a za první den odpovědělo 13 lidí. Kdo se bude chtít také vyjádřit, má na to zhruba šest týdnů, dotazník bude na webu do 30. června," uvedla Červinková.

Výsledky průzkumu budou k dispozici až po tomto termínu.

V současnosti sleduje dění na veřejných prostranstvích v Tachově 27 kamer. „Nepřetržitý monitoring záznamu kamer je zajištěn kvalifikovaným operátorem pultu centralizované ochrany provozovaného Městskou policií Tachov."

Další vyústění záznamu kamer je do služebny Policie České republiky. Policisté tak mohou podle vedení města rychleji a pružněji reagovat na případnou trestnou činnost či přestupky.

„Při provozu je garantováno právo na soukromí občanů v souladu se zákonem," doplnila vedoucí odboru s tím, že město Tachov financovalo pořízení kamerového systému ze svého rozpočtu a jeho následné rozšíření s využitím dotací z Programů prevence kriminality Ministerstva vnitra ČR a Plzeňského kraje.

Autor: Jiří Kohout

20.5.2015 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby se samozřejmě nevyhnuly ani vesnicím. Již od začátku se voliči k urnám dostavili také v obcích Horní Kozolupy a Slavice.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.

Ve Stříbře šla volit i maminka před porodem, v komisi byla žena s trikolorou

Stříbro - Volební okrsek číslo šest ve Stříbře je v budově Základní školy v Gagarinově ulici.

Výlov Regentu začal

Stovky milovníků rybích pochoutek se zúčastnily prvního oficiálního dne výlovu rybníku Regent, který je největším rybníkem na území Tachovska.

Čeští a bavorští policisté se radili o migraci, pronásledování i drog

Tachov – Ke společné diskusní poradě zasedli v Tachově na zámku policisté z tachovského okresu a příhraničních regionů Bavorska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení