Obyvatelé Víchova už budou mít v obci chodníky. Doposud museli lidé kolem silnice dávat pozor, aby je při chůzi na krajnici neohrozilo auto. Od září už budou školáci i ostatní chodit po novém, dostatečně širokém chodníku. Občané jsou rádi. „Bylo to nebezpečné, hlavně, když třeba chodily děti, nebo maminky s kočárky. Je tu dost velký provoz. Navíc teď došlo i k zúžení vozovky, a proto zde začínají auta více zpomalovat. A náves bude upravenější," myslí si Jana Karvašová z Víchova.

Do stavby investovalo město Černošín. „Náklady vyjdou na téměř tři milióny čtyři sta tisíc. Chodník bude po celé jedné délce obce, vznikají také dvě nové zastávky pro autobusy. Navíc zde budou i prostory pro zeleň a také přechodová místa. Opravili jsme při tom i část dešťové kanalizace," uvedl starosta Černošína Miroslav Plincelner, který dodal, že bylo nutno v zájmu bezpečnosti chodců tuto stavbu realizovat.

Zaměstnanci stavební firmy to v tomto velmi teplém období nemají jednoduché. „Jsou opravdu velká vedra, těžko se v takovém žáru na přímém slunci pracuje. Neustále musíme dodržovat pitný režim, když to jde, odpočineme si na chvilku ve stínu. Ale termíny dokončení stavby stihneme," řekl Antonín Hejsek.

Martina Sihelská