Zadýmená škola, volání hoří, hoří houkající sirény a organizovaný úprk dětí ze školy. To vše bylo k vidění v chodovoplánské škole. Ta, v součinnosti se sborem místních dobrovolných hasičů, nacvičovala požární poplach. Všichni se společně shromáždili před školou a sledovali zásah hasičů, kteří předvedli ukázku záchrany osoby v hořícím domě a evakuaci pomocí lan a žebříku. „Jedná se o pravidelné prověřování jednotky na akceschopnost záchrany ve škole,“ říká velitel místních dobrovolných hasičů Václav Zimák.

„Bylo to dobrý a na začátku jsem se docela bála,“ pověděla žákyně páté třídy Štěpánka Sádlíková. „Slyšela jsem křičet hoří, hoří a pak nás učitelka odvedla ven, kde jsme se všichni seřadili a spočítali, “ doplnila spolužačka Lucie Vopatová.

Spokojený se zásahem byl i ředitel školy Jan Ambrož. „Spokojenější bych byl ale když by se to podařilo více ututlat, aby o cvičení nikdo nevěděl. Žáci jsou zvídaví, a tak se předem dovtípí,“ vysvětluje Ambrož. „Hlavně je to nácvik, jak se mají při požáru chovat, kdyby se něco doopravdy stalo,“ dodal ředitel.

Páteční den zpestřili dětem hasiči také ukázkou vyproštění osoby z havarovaného auta.