„Měl jsem technické potíže se svojí starou oktávií, proto auto zůstalo doma, a do severočeských kopců jsme vůbec nevyrazili,“ uvádí Jaroslav Hofmann z Čečkovic.

Na letošní první výjezd připravil tento majitel několika starých vozů auto vyrobené už v roce 1934. Jde o zrenovovanou Tatru 57. „Mám ji pětadvacet let. Renovace trvala dva roky. Prací na obnově auta jsem strávil nějakých tisíc pět set hodin,“ poukazuje na dobu, kdy tatru získal a začal opravovat. Od té doby jezdí Hofmann na různé srazy veteránů každý rok a na svojí tatřičku je pyšný. „Je to spolehlivý vůz. Jen jednou za tu dobu mě museli odtáhnout,“ pochvaluje si.

Sezóna pro jízdy veteránů je od května do září. „Má to své důvody. V autech je hustý a tuhý olej a další omezení. Proto se v zimě vyjíždí jen výjimečně,“ vysvětlil.

V sobotu se společně s Tatrou vydá na setkání Veteran Car Clubu Plzeň. Z Bolevecké návsi totiž startuje dvacátý ročník Radyně. „Jde o jízdu historických vozidel kolem Plzně. Trasa bude dlouhá počítám tak osmdesát kilometrů a jede se za plného provozu. Součástí je i jízda zručnosti. Na akci vyrážím v sobotu z Čečkovic už v sedm hodin ráno,“ řekl o svém nejbližším záměru Hofmann. V srpnu pak chce ještě zajet s veteránem na sraz do Domažlic, pak do Mariánských Lázní a také společně s přáteli chystají soukromou jízdu kolem Tachovska.