„V sobotu máme hasičskou soutěž memoriál Ondřeje Potočného, na hřišti memoriál Stanislava Haase v kopané. V letošním roce slaví tělovýchovná jednota sedmdesát let od založení. Rybáři pořádají soutěž na rybníčku a v kostele se koná setkání rodáků," popsala starostka Starého Sedliště Jitka Valíčková.

V pátek se zaplnila louka u rybníka návštěvníky historického večera. „Akce začala letovými ukázkami sokolníka Michala Procházky ze společnosti Teir. Pak došlo na vystoupení šermdivadla Klatonia z Klatov. Jde o průřez dějinami a představení nese název Zamilované dějiny se zaměřením od pravěku do roku devatenáct set čtyřicet osm," popsal organizátor a moderátor večera Libor Marek. Překvapením bylo vystoupení dětí z kroužku mladých historiků. „Sehrály parodii na muzikál Noc na Karlštejně, ke které jsem napsal scénář a spolu s Andreou Huclovou jsme dělali choreografii," dále poukázal Marek.

Pro účastníky pak organizátoři připravili malé putování po záhadných místech, kde společně vyrazili k místnímu kostelu, kde se konala i rekonstrukce zavraždění lapky Hanse Tomana. Po setmění došlo i na promítnutí několika krátkých amatérských filmů vztažených k obci a večer ukončila ohňová šou.

Sobotní soutěž dobrovolných hasičů v požárním útoku měla i mezinárodní účast. Na start se totiž postavilo i družstvo ze slovenského Prešova. V kategorii mužů zvítězil Bor, následovalo ho Nové Sedliště a třetí skončili hasiči z Labutě. Další místa obsadili dobrovolníci ze Starého Sedliště, Prešova, Brodu nad Tichou, Kladrub, Nahého Újezdce a Cebivi. V kategorii žen zvítězilo družstvo z Boru, druhé skončilo Nové Sedliště a třetí byly ženy z Nahého Újezdce.