VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vítězné logo Revis nepoužije

Tachov - Nové logo Regionálního vzdělávacího a informačního střediska (Revis) Tachov, které vzešlo vítězně z nedávné veřejné soutěže a mělo organizaci prezentovat na veřejnosti, nebude tato organizace používat.

26.8.2009
SDÍLEJ:

NÁPADNĚ PODOBNÁ LOGA. Vpravo vítězné logo ze soutěže Revisu, vlevo logo použité v roce 2006 v USA.Foto: REVIS

Odborná komise veřejné soutěže revokovala své rozhodnutí a nevyhlásila v této soutěži žádný návrh jako vítězný.

Důvodem pro toto opatření je fakt, že vítězný návrh je nápadně podobný logu, které bylo použito před třemi lety na konferenci konané v Ohiu ve Spojených státech amerických.

„Vzhledem ke zjištěným skutečnostem týkajícím se vítězného návrhu komise doplnila protokol o soutěži dodatkem, který revokuje původní usnesení,“ upřesnil ředitel Revisu a zároveň předseda komise Jan Petruň. „Návrh vítězného loga se velmi nápadně podobá logu použitému na konferenci konané roku 2006 v Ohiu. Hodnotící komise se proto z těchto závažných důvodů sešla znovu, aby přehodnotila volbu vítězného návrhu a výsledek soutěže. Všichni členové komise se jednoznačně shodli na podobnosti obou log a rozhodli se proto nevybrat žádnou ze soutěžních prací jako vítěznou,“ vysvětlil dále ředitel.

Na podobnost obou log upozornil představitele Revisu e-mail, který došel přesně v den, kdy měla být výherci soutěže předána cena za vybraný návrh.

Místo toho se podle zástupců Revisu mezi vyhlašovatelem soutěže a tvůrcem vítězného loga diskutovalo nad původem návrhu. „Za svým návrhem si stojím a mohu doložit veškeré rozpracované podklady. Nicméně podobnost obou log je skutečně velmi vysoká,“ uvedl autor. Spolu se zástupci vyhlašovatele soutěže se pak shodl na tom, že logo v této podobě nemá budoucnost.

„Celá situace nás velice mrzí,“ uvádí Lenka Chybová, manažerka vzdělávání a konferenčních služeb. „Nejen, že nás toto zjištění šokovalo, ale především nám zkomplikovalo další, návazné kroky. S logem jsme již počítali na nové webové stránky a další materiály. Vzhledem k této situaci budeme prozatím používat staré logo, ovšem v pozměněné podobě,“ dodala.

Žádná výhra tedy v této soutěži udělena nebude. Výstava všech soutěžních návrhů se z těchto důvodů ruší. Uskutečnit se měla u příležitosti Dnů otevřených dveří Revisu, které se konají 18. a 19. září.

Autor: Jiří Kohout

26.8.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby se samozřejmě nevyhnuly ani vesnicím. Již od začátku se voliči k urnám dostavili také v obcích Horní Kozolupy a Slavice.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.

Ve Stříbře šla volit i maminka před porodem, v komisi byla žena s trikolorou

Stříbro - Volební okrsek číslo šest ve Stříbře je v budově Základní školy v Gagarinově ulici.

Výlov Regentu začal

Stovky milovníků rybích pochoutek se zúčastnily prvního oficiálního dne výlovu rybníku Regent, který je největším rybníkem na území Tachovska.

Čeští a bavorští policisté se radili o migraci, pronásledování i drog

Tachov – Ke společné diskusní poradě zasedli v Tachově na zámku policisté z tachovského okresu a příhraničních regionů Bavorska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení