„Jsme rádi, že se přihlásilo tolik týmů. Je jich sedm ze tří základních škol a ze dvou gymnázií – tachovského a stříbrského. Celá hra spočívá v tom, abychom rozvinuli logické myšlení jednotlivců a aby měli přitom zábavu," uvedla organizátorka turnaje, oblastní koordinátorka Olga Nguyenová.

Jak popsal krajský koordinátor Jan Šebek, jeden zápas se skládá ze souběžně hraných pěti partií, kdy dva hráči spolu hrají dva duely. Výsledky partií se sčítají do celkového skóre a podle toho se udělují body. Dvě skupiny, ve kterých se hrálo systémem každý s každým a podle umístění ve skupinách pak vyřazovacím způsobem o finále.

Základní skupina byla podle tiskové mluvčí projektu pIšQworky Lenky Šklubalové velice nevyrovnaná. Zatímco skupina B dohrávala druhý duel, Áčko mělo téměř hotové skupinové boje.

„Skupinové nadšení vystřídala soustředěnost a nervy, takže v herní třídě bylo ticho jako v hrobě. Do finále postoupily oba domácí týmy Fepešníčci a BlbÍ OpYce. O bednu si zahrály týmy ze základních škol Draci ZŠ Bor a Šmoulové," uvedla mluvčí.

Konečné pořadí:

Fepešníčci (Gymnázium Tachov) ve složení: Ondřej Vaňátko, Mariana Šatrová, Trang Phan, Petr Ilnytskyi, Jiří Minarik.
BlbÍ OpYce (Gymnázium Tachov) ve složení:
Vojtěch Lafata, Bohdan Shemenov, Ladislav Liška, Barbora Hřebejková, Miloslav Kovář.
Draci ZŠ Bor (ZŠ Bor) ve složení:
Josef Zajíček, Filip Fikar, Cuong Honza, Josef Trupl, Michaela Vávrová.

Krajské kolo, kam postoupil vítězný tým, se bude konat 21. listopadu na Masarykově gymnáziu v Plzni.