Vlaky na Tachovsku 16. června jezdit nebudou, ale autobusová doprava by podle předběžných informací ČSAD Autobusy Plzeň měla fungovat.

Bez omezení by měly například jezdit autobusy městské hromadné dopravy v Tachově i ve Stříbře. „Bližší informace budeme mít ve středu. Ale pokud se budou pracovníci naší společnosti na stávce podílet, tak se stávka dotkne dálkových autobusových spojů, tedy z Tachova na Mariánské Lázně, Plzeň a Prahu,“ sdělil v pondělí Deníku vedoucí tachovského střediska ČSAD Autobusy Plzeň Zdeněk Karel. Podle jízdních řádůl by také měly jezdit ostatní linky autobusové dopravy po tachovském okrese.

Podobně jsou na tom ve stříbrském středisku ČSAD. „Ve středu ráno by mělo být vydáno oficiální prohlášení společnosti ČSAD Autobusy Plzeň, které se bude stávce a provozu našich autobusových spojů věnovat. Více informací zatím nemáme, autobusy jezdí podle jízdních řádů,“ uvedl Tomáš Liška, zástupce vedoucího stříbrského střediska.

Úplně zastavena by na Tachovsku měla být v době stávky, pokud se uskuteční, železniční doprava. Cestující se na nádražích na stávku ptají, informují je kromě zaměstnanců také letáky vyvěšené v čekárnách. „O tom, že na pondělí ohlášená stávka byla zrušena cestující věděli, ale ptají se na čtvrteční. Většina z nich má pochopení a stávku podporují. Pokud se stávka uskuteční, nemá cenu ve čtvrtek na nádraží chodit, protože vlaky žádné jezdit nebudou,“ dozvěděli jsme se na nádraží ve Stříbře.