České dráhy nabízejí možnost svézt se vlakem (tam a zpět) za desetikorunu ve středu 21. září.

„Navazujeme tak na jarní akci, kdy bylo možné jet ze Stříbra do Plzně a zpátky za jednu korunu,” uvedla Deníku regionální mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová.

Cílem akce je podle Pistoriusové je propagovat regionální železniční dopravu a přilákat nové zákazníky k cestě vlakem. Dopravce tyto akce pořádá postupně ve všech krajích.

Vlaky jezdí mezi Stříbrem a Plzní každou hodinu. Rychlíky ujedou tento úsek za 24 minut, osobní vlaky za 38 minut. Přímé spoje ze Svojšína do Plzně jezdí každé dvě hodiny a cesta trvá osobním vlakem 47 minut.

„Cestovat na zpáteční jízdenku za deset korun mohou zájemci kdykoliv ve středu 21. září kterýmkoliv spojem mezi Svojšínem, Stříbrem a Plzní a opačně. Stačí si v tento den u pokladních přepážek ČD ve stanicích Stříbro, Plzeň hlavní nádraží a Plzeň-Jižní předměstí zakoupit zpáteční jízdní doklad,” uvedla regionální mluvčí. Akční jízdenku mezi uvedenými stanicemi budou prodávat také průvodčí ve vlacích. Zpáteční jízdenku lze využít až do půlnoci následujícího dne, tj. do 22. září.