Celou kaskádu vybudovali společně manželé Vašíčkovi, jeden z rybníků se nakonec rozhodli zpřístupnit veřejnosti. Voda je zde v současné době velmi teplá a myslí se zde i na to, že u vody prostě tráví. Tamní Bistro na Čerťáku nabídne tak návštěvníkům občerstvení a posezení ve stínu pod slunečníky.

Areál je soukromý, takže zde musíte dodržovat určitá pravidla. Jakmile je brána od silnice zavřená, nevstupujte. Nicméně přes letní měsíce se v 11 hodin otvírá a zavírá až kolem 21. hodiny dle situace a počasí. Každopádně je sem přísný zákaz vstupu psů. „Měli jsme zde několikrát konflikt s majiteli pejsků, kteří po nich neuklízeli exkrementy. A nikomu není příjemné, když do toho další návštěvník šlápne,“ vysvětluje majitel areálu Robert Vašíček. „Mnohým návštěvníkům pro změnu vadilo, že se psi v rybníce koupou mezi lidmi, a několikrát se nám tu chlupáči u stolů porvali,“ dodává.

V bistru si můžete dát krásně chlazený půllitr 11stupňového gambrinusu za 45 korun, točený birell s příchutí pomelo-grep za 40 Kč anebo točenou malinovku, kdy za půllitr zaplatíte 30 korun. V nabídce je celá řada mražených dobrot a nanuků, a pokud se zde rozhodnete strávit celý den, tak vám rádi přichystají smažený sýr s hranolky či kroketami za 160 korun, za stejnou cenu si můžete dát i řízek. Kdo chce jen něco rychlého do ruky, může si zde koupit sýr v housce v ceně 85 korun, sekanou v housce za 75 korun anebo si jen tak smlsnout na utopenci či nakládaném hermelínu. Za gulášovou polévku včetně pečiva zaplatíte 50 korun. Na výběr je i několik druhů pizzy v ceně od 145 do 160 korun, deset korun připlatíte za krabičku, pokud si ji chcete odnést. A v nabídce jsou i grilované dobroty. Pro cyklisty jsou připraveny stojany na kola a v areálu nechybí ani několik pohodlných lehátek. Koupání je na vlastní nebezpečí.

„Jsme tu poprvé, vloni jsme vůbec netušili, že zde něco takového je. Přítelkyně je v práci, takže jsme si s dětmi udělali výlet a rovnou si zde dáme něco k obědu,“ řekl Vladimír Sporer z Mírkovic u Hostouně a společně s potomky se vrhl do vody. „Je teplá,“ hlásila za chvíli celá rodinka a spokojeně si užívala pohody, neb byli v areálu první. „My jsme zde podruhé, jsme tu s vnučkou a je to fajn,“ prozradila Deníku paní Iveta, která prý bydlí také nedaleko. Koupání zanechala na manželovi a vnučce, sama se pouze brouzdala při kraji, ale spokojenost neskrývala. „Je to tu super a voda vůbec nesmrdí a je i čistá, vstup zdarma a občerstvení se taky hodí,“ pochvalovala si.

Rybniční soustava Čertův mlýn nabízí v jednom z rybníků koupání. | Video: Deník/Monika Šavlová

„V týdnu je zde hodně lidí až odpoledne, takhle po ránu, jako jste tu dneska vy, to je ještě klid,“ řekl Robert Vašíček. „Zato od pátku je zde až do neděle plno, tahle parna jsou opravdu úmorná, a tak sem k nám lidé přijíždějí hojně,“ popsal víkendový šrumec. A aby bylo čas od času v areálu ještě veseleji, chystá se zde na 22. července country zpívaná s grilovačkou a opékáním buřtů. Veškeré informace o dění můžete sledovat také na facebookových stránkách Rybniční soustava Čertův mlýn.