Soutěž se konala po dva dny v Táboře na řece Lužnici, která byla rozvodněná. „Po pravdě řečeno, měl jsem o oba kluky docela strach. Martin vlezl do proudu a měl vodu až k hrudi, což by samozřejmě nevadilo, ale byl velmi velký proud, který ho strhával. Opravdu jsem se bál,“ uvedl tatínek Martina Miroslav Hubálek.

V závodě, ve kterém se účastnilo šestnáct týmů z celé republiky, nebyl na nějaké vtipy čas. „Velká voda byla prudká, občas jsem se jen tak tak držel na špičkách. Chvílemi to bylo opravdu špatné, ale ani jeden z nás nechtěl odstoupit. Měli jsme vlastně stejné podmínky jako ostaní rybáři. Úlovků moc nebylo, místo o metry jsme bojovali o milimetry a centimetry,“ uvedl Martin Hubálek, který už ve svých necelých sedmnácti letech nastoupil do závodu dospělých.

Z třetího místa měli oba soutěžící radost. „Bylo to zasloužené, v téhle vodě jsme to ani neočekávali,“ byli spokojení Aleš Ráža i Martin Hubálek.

Martin si podle tatínkých slov moc neodpočine. „Je do rybaření blázen. Z Tábora přijel zmrzlý na kost a ještě si tu večer u nás šel zarybařit. A teď ho čekají skoro každý víkend nějaké závody. V sobotu bude bojovat o Pohár ústeckého kraje v Bílině. V neděli pak má soustředění v Božičanech u Karlových Varů. Tam s ním jedou i Oldřich Rada a Tomáš Zíka. Připraví se tam na krajské kolo Zlaté udice,“ dodal Miroslav Hubálek.