Úklid pravidelně v rámci celostátní akce Ukliďme svět, ukliďme Česko organizují členové Vodáckého oddílu Tachov. Spolu s dalšími dobrovolníky uklízí řeku Mži a její okolí od mostu ve Světcích směrem k Tachovu. K úklidu řeky spouštějí loďku, ze které vybírají odpadky zachycené ve vodě. „Okolí řeky Mže uklízíme už pátým rokem. V sobotu se nám podařilo sebrat osm set kilogramů odpadu. Především to byly plastové lahve, sklo, 18 pneumatik a našli jsme také lyže, občanský průkaz a jednu injekční stříkačku,“ řekl Deníku organizátor úklidové akce Karel Mištík a doplnil, že ho těší zájem lidí, kteří přišli. Letos se zapojilo 54 dospělých a 10 dětí. „Každý rok přijde víc lidí a to je moc dobře. Věřím tomu, že si lidi časem uvědomí, že jim na přírodě záleží a začnou si jí vážit,“ doplnil pořadatel akce.

Projít se na čerstvém vzduchu a pomoc dobré věci přišel také Jindřich Otell z Tachova. Ani jemu není lhostejný vztah k přírodě a ke svému okolí. „Divím se lidem, kteří stáhnou okýnko v autě a vyhodí plastovou lahev nebo další odpad. To nechápu, vždyť je na každém rohu odpadkový koš nebo popelnice,“ řekl dobrovolník.

Úklidovou akci podpořil také David Vojta, pořadatel dalších úklidových akcí v Tachově. „Rád se zúčastním jakékoliv podobné akce. Čím víc nás bude, tím víc snad vyburcujeme lidi, aby nebyli lhostejní k přírodě,“ poznamenal David Vojta.

Nasbírané odpadky shromáždili dobrovolníci v malých stanovištích, odkud je potom sami odvezli do tachovského sběrného dvora.

Po akci se účastníci přesunuli do loděnice, kde se konalo odpolední opékání špekáčků. „Chtěl bych poděkovat všem, kteří se do úklidu zapojili. Také Povodí Vltavy, městu Tachov a dalším sponzorům, kteří nám akci pomohli zajistit,“ uzavřel Karel Mištík.