„V našem kraji bylo do projektu původně přihlášeno pět škol,“ řekla Petra Jarošová, tisková mluvčí Plzeňského kraje. „Byly to Střední Zdravotnická Škola a Vyšší Odborná Škola Zdravotnická Plzeň, Vyšší odborná škola a Obchodní akademie Klatovy a gymnázia v Tachově, Stříbře a Blovicích,“ dodala Jarošová.

Na Tachovsku ale od tohoto projektu nakonec ustoupilo tachovské gymnázium „Rozhodli jsme tak poté, kdy nad tímto projektem ministerstvo školství zrušilo svojí záštitu,“ uvedla důvody odstoupení od projektu ředitelka tohoto gymnázia Irena Volkovinská. „V tisku se objevily zprávy, že také někteří hejtmani by tuto akci mohli použít proti ředitelům zúčastněných škol. Ty by měly být apolitické,“ dodala Volkovinská.

Ve stříbrské Obchodní akademii a gymnáziu se přesto rozhodli pedagogové tyto volby nanečisto uskutečnit. „Volby nanečisto se v naší škole uskutečnily ve dvou dnech, v úterý a ve středu,“ řekl ředitel Milan Deredimos. „Celý projekt probíhal v rámci výuky. Studenti se tak seznamovali s volebním systémem v České republice. Dokonce jsme za podpory města použili originální hlasovací urny. Studenti středních škol si mají nanečisto vyzkoušet, jak funguje hlasování v demokracii. Chtěli jsme jim vysvětlit, jak je důležité účastnit se voleb,“ dodal na závěr ředitel školy Milan Deredimos.