Vedlo ho k tomu podle jeho slov přesvědčení, že předvolební leták konkurenčního Sdružení nezávislých kandidátů obsahuje nepravdivé a lživé informace. „Jsem přesvědčen, že tyto informace výrazně ovlivnily rozhodování mnoha voličů a tím hrubě ovlivnily výsledky hlasování a voleb,“ odůvodnil Soulek.

Leták, na který poukazuje, měl zmínit údajně zbytečný nákup auta pro potřeby města, či mimořádné odměny starostovi nebo předraženou studii k ozelenění sídliště. Všechny uvedené body ale byly, jak starosta poznamenal, řádně schváleny zastupitelstvem. „Je to pro mne signál, že Sdružení nezávislých kandidátů nejednalo fér a proto jsem návrh podal,“ řekl dále Deníku Soulek.

Krajský soud v Plzni návrhy na neplatnost hlasování a voleb zamítl. „Nekorektní volební kampaň může ovlivnit rozhodování voličů. Aby soud prohlásil hlasování či volby za neplatné, je nezbytné, aby takové porušení volebního zákona vedlo k hrubému ovlivnění. To však nebylo prokázáno,“ píše se v usnesení senátu.

Podle zmocněnkyně Sdružení nezávislých kandidátů Hany Štefaniskové nejsou tvrzení uvedená v návrhu podpořená odpovídajícími důkazy.

Jak Deníku řekl lídr Sdružení nezávislých kandidátů Lumír Kadlec, k informacím z jejich letáku měl starosta dost času se vyjádřit. „Nevím, v čem viděl pan starosta problém. Leták byl uveřejněn i ve zpravodaji města a v dostatečném předstihu, aby na uvedené informace mohl reagovat,“ vyjádřil se. Výsledek voleb podle jeho názoru nemohl být těmito skutečnostmi ovlivněn. „Každý přece hlasuje podle svého uvážení,“ dodal.

Volby v Bezdružicích vyhrálo Sdružení nezávislých kandidátů, které má v patnáctičlenném zastupitelstvu osm mandátů, SNK TJ Jiskra Bezdružice, jehož členem je právě starosta Jan Soulek, má pět mandátů, KDU-ČSL získala dvě křesla. Nyní budou Bezdružičtí čekat na vyhlášení termínu ustavujícího jednání zastupitelstva.