„V našem městě máme 14 okrskových volebních komisí, do kterých je zapojeno 106 lidí,“ informoval nás vedoucí odboru vnitřních věcí Městského úřadu v Tachově Vladimír Tahovský.

Občané Tachovska obdrželi do svých domácností v minulých dnech obálky s volebními lístky. Najdou na nich několik set kandidátů do krajského zastupitelstva a sedm kandidátů do Senátu. Z Tachovska se o přízeň voličů uchází skoro sedmdesát lidí.

„Samozřejmě jim to řekneme ve volební místnosti, ale je třeba, aby si lidé nepopletli obálky. Žlutá je určena pro senátní volby, šedá pro krajské volby,“ doplnil Tahovský.

Městem s druhým největším počtem volebních okrsků je Stříbro. Tam je šest okrsků, všechny ve městě. „Voliče z osad odveze do Stříbra volební autobus. Ten pojede z Otročína, Těchlovic, Jezerců, Milíkova, Lhoty a Máchova Údolí,“ vysvětlila vedoucí správního odboru stříbrské radnice Regina Křížová. Jízdní řád autobusu, který bude v provozu v sobotu dopoledne, je na internetových stránkách města a v osadách.

Pohybově omezení pacienti si mohou telefonicky na svých komisích zažádat, aby k nim přijela volební komise s mobilní urnou.

Zvláštní okrsková volební komise bude také v Nemocnici následné péče Svatá Anna u Plané. „Jsou tam dva voliči z Tachova, kteří chtějí odvolit,“ vysvětlil Vladimír Tahovský. Nemocnice jinak spadá pod volební okrsek v Plané.

Pro připomenutí:

Senátní volby 2002 (druhé kolo):

Ladislav Macák (ČSSD) 64,74%

Václav Černý (KSČM) 35,25%

Do Senátu kandidovalo tehdy 7 lidí, žádný z nich svoji kandidaturu letos neopakuje.

Krajské volby 2004:

Volební účast na Tachovsku byla 24,3%. Vyhrála KSČM (31,85%) před ODS (30,97%). Celkově v kraji zvítězila ODS (41,29%) před KSČM (19,9%) a ČSSD (14,92%).