Bývalý dlouholetý poslanec se na podzim stal starostou Stříbra. Město podle svých slov návratem do parlamentu ošidit nechce. „V každém případě chci zůstat starostou města. Ve Stříbře jsem dostal důvěru lidí i zastupitelů a nechci je zklamat. Na druhé straně řada poslanců je zároveň starosty a tyto funkce se skloubit dají, i když je to časově velmi náročné,“ řekl Deníku Votava, který je kromě toho ještě krajským zastupitelem.

Zda se vrátí do sněmovny, ještě sám neví. „Není to jednoduché se rozhodnout, budu to zvažovat do konce března,“ sdělil s tím, že na toto téma hovořil i s předsedou strany Janem Hamáčkem při jeho nedávné návštěvě Stříbra. „Pan předseda by můj návrat uvítal, nadále jsem odborným konzultantem ČSSD v rozpočtových otázkách,“ dodal Votava, který působil v rozpočtovém výboru parlamentu.

O možném Votavově návratu do sněmovny se hovořilo i v koalici stříbrské radnice, kterou ČSSD tvoří s Hnutím ANO. „Počkáme si na konečné rozhodnutí pana starosty, zatím to více komentovat nebudeme, nicméně vyjádřili jsme panu Votavovi podporu,“ uvedl za koaličního partnera místostarosta Martin Záhoř.

Také opozice ve Stříbře čeká na Votavovo rozhodnutí. „Více se tomu budeme věnovat, až se pan starosta rozhodne. Ale myslím si, že být ve třech funkcích zároveň není rozumným nápadem,“ uvedl za Nezávislé Karel Lukeš.