Podepsán je pod ní Richard Malát, který má s pořádáním podobných podniků letité zkušenosti. Více nám řekl v následujícím rozhovoru.

Co se dá z názvu akce vyčíst? Tedy kromě toho, že je to rocková show. Dá se něco vyčíst takzvaně mezi řádky?

Určitě. Rockové koncerty jsem pořádal různě po Čechách a to nejen vystoupení tuzemských kapel, ale třeba i finských Lordi, nebo Blackmores Night, Doro, U.D.O. a dalších. Akce v Chodové Plané se dá brát jako můj návrat do regionu s tím, že chci v pořádání podobných akcí pokračovat. Hledal jsem místo, kde bych mohl koncerty připravovat sám.

Zdá se, že jste takové místo našel v Chodové Plané. Je pro to nějaký konkrétní důvod?

Potřebuji místo, kde bych mohl mít všechno ve své režii. Tedy nejen samotný koncert, ale také potřebné zázemí včetně občerstvení. Promotér takové akce to nemá jednoduché. Musí investovat do kapely, do sálu, do ozvučení. A musí věřit, že se prodá dostatek vstupenek. Provozovatel občerstvení tak velké riziko podstupovat nemusí. Proto jsem hledal místo, kde by bylo možné, abych si mohl ohlídat vše sám. A kulturní dům v Chodové Plané tuto možnost skýtá.

Richards Hard Show je v tuto chvíli první akcí tohoto názvu. Bude mít nějaké pokračování?

Já budu rád, když bude mít pokračování. Záleží samozřejmě na mnoha okolnostech. Kolik přijde lidí, jestli proběhne všechno bez komplikací, a tak dále. Už mi volali z Arakainu, že by si tady v prosinci rádi zahráli. Předběžně jsme se dohodli, ale záleží také na tom, jak dopadne páteční akce. Je to především o lidech…

Na pátek jste pozval čtyři kapely. Sice rockové, ale každá hraje nějaká jiný rockový žánr. Co vy osobně nejraději posloucháte?

Já už jsem toho viděl a slyšel tolik, že když si chci něco vychutnat, tak se vracím ke klasickému rockovému zvuku. Tedy k hudbě, která šlape, má jednoduchý nadupaný rytmus, srozumitelné texty, musí chytit za srdce. Takovou muziku, kterou si vyloženě rád poslechnu, hraje třeba právě Škwor, který v pátek vystoupí, nebo Doga a podobně.