Důvodem mělo být vystoupení bubeníka Pavla Plánky jako hosta kapely, které si údajně nepřál ředitel pořádajícího Městského kulturního střediska Stříbro Petr Patočka. Podle některých tvrzení měl v případě vystoupení Plánky koncert zrušit.

Fanoušci poukazují, že za zvěstmi o údajném rušení koncertu může být politická rivalita. Plánka kandidoval do zastupitelstva za TOP09, Patočka za Evropské demokraty. „Pan Plánka řediteli MKS asi ideově nevyhovuje, tak pan ředitel sáhl k osvědčenému řešení z dob tvrdé normalizace a pokud by měl pan Plánka se skupinou vystupovat, rozhodl, že koncert zruší. Protože je pan Plánka rozumný člověk, svou účast na koncertu stáhl, aby stříbrské zájemce nepřipravil o hudební zážitek,“ míní Petr Plíhal.

Řada podobných názorů se objevila také v internetové diskusi neoficiálních stránek města. Ředitel MKS Stříbro Petr Patočka však politické důvody zásadně odmítá. „Koncert je od začátku nasmlouván tak, že jako předkapela vystoupí Revolever a jako hlavní účinkující Blue Effect s Radimem Hladíkem, ale bez dalších hostů. S námi nikdo nejednal o tom, že by tam měli vystoupit další hosté, tedy například pan Plánka. To, že jsem chtěl koncert zrušit, kdyby na něm měl vystoupit pan Plánka, jsem už také zaslechl, ale není to pravda,“ vyjádřil se Deníku Patočka.

Že se o hostinském vystoupení Pavla Plánky na stříbrském koncertu Blue Effectu skutečně uvažovalo, potvrdila Deníku manželka Radima Hladíka Zlata Hladíková. „Pavel hrál s Radimem na desce, podílel se na jejím natáčení a občas s námi hraje jako host. Neviděli jsme důvod, aby si ve Stříbře nezahrál, když tam bydlí. Ale pan Patočka nám volal, že si dalšího hosta na koncertu nepřeje, tak Pavel ustoupil,“ uvedla Hladíková.

Pavel Plánka, který ve Stříbře pracuje jako ředitel Městského muzea, vidí v záležitosti kolem koncertu aroganci moci. „Je to nevídaná arogance moci, kterou pan Patočka předvedl, když mě pan Hladík musí zavolat, aby mi řekl, že má od pana Patočky zakázáno, abych vystoupil jako host na jejich koncertu. Protože pan Patočka si to prý nepřeje, jinak ten koncert zruší. Panu Hladíkovi jsem se tedy omluvil, aby nemusel být koncert zrušen. Ale připadám si jako v roce pětasedmdesát. A udělám vše, co bude v mých silách, aby se podobná situace s jakýmikoliv účinkujícími neopakovala,“ řekl Deníku Plánka.

Koncert kapel Revolever a Blue Effect je plánován v kulturním domě ve Stříbře na pátek 22. října od 20 hodin.