Svůj názor vyjádřil na středečním zasedání volených zástupců lidu. „Zaslechl jsem také, že jsme dotaci nedostali kvůli tomu, protože jsme si proti sobě popudili krajský úřad,“, uvedl Sopko. Na mysli tím má, že zastupitelstvo před časem dotaci na rekonstrukci náměstí odmítlo. „Tenkrát by oprava náměstí přišla laciněji,“ dodal.

Kdyby tehdejší zastupitelstvo dotaci schválilo, přišla by rekonstrukce na částku pohybující se okolo osmi milionů korun. „Za tuto cenu by se ale rekonstrukce neuskutečnila ani zdaleka v takovém rozsahu, jako byla provedena v loňském roce,“ uvedl starosta města Miloslav Kunt.

To, že město nedostalo dotaci ani na dva pokusy, není podle starosty dílem neschopnosti současného vedení města. „Mám čisté svědomí. Jsem přesvědčený, že jsme pro schválení dotace udělali maximum. A že jsme si proti sobě popudili krajský úřad? Ten o dotacích z regionálního operačního programu přece nerozhoduje,“ poukázal Kunt.

Pro shrnutí: Rekonstrukce přimdského náměstí si vyžádala přibližně jedenáct milionů korun z prostředků města. V případě, že by mu byla dotace z Regionálního operačního programu NUTS II – Jihozápad (ROP) schválena, vrátilo by se Přimdě do pokladny téměř deset milionů korun. „To, že jsme dotaci nedostali, mne hodně mrzí. Opakuji ale, že se tak rozhodně nestalo naší vinou,“ řekl starosta.

O přidělení dotací z ROP rozhodoval výbor, tehdy složený ze zástupců ODS. „Ti si těsně po volbách do krajského zastupitelstva dotace rozdělili do svých hnízd,“ míní Kunt.

Zda bude situace po nástupu ČSSD jiná, ukáže podle šéfa kontrolního výboru krajského zastupitelstva až čas. „Umím si ale představit situaci, kdy při přidělování dotací budou starostové z řad ODS, na které se nedostane, poukazovat, že jsou ČSSD přehlížení,“ nastínil František Podlipský.

Výměna názorů mezi bývalým a současným starostou Přimdy donutila k odchodu z jednání jednoho ze zastupitelů. „To, jak do sebe šijí, už poslouchám delší dobu. Dál už to poslouchat nehodlám,“ řekl před odchodem Josef Rídl.