Nepodařilo se trhnout čtyřtisícový rekord, spousta lidí si však stěžovala na nesnesitelné horko – počasí je však riskem každého festivalu.

Počet návštěvníků se stále ještě sčítá. Byla mezi nimi řada těch, kteří patří ke každoročním návštěvníkům, jako Jan Bláha z Tachova: „Neunikl nám s naší partou ještě žádný ročník Tarocku. A každým rokem jsem spokojenější. Jsem hrozně rád, že se pořadatelé drží toho, že každý rok zvou několik tradičních kapel. Ty já naprosto zbožňuji a podle počtu zpívajících diváků to je zřejmě dobrá volba. Jen mě taky každý rok udiví ten šílený nepořádek, co dokážou lidé po sobě nechat."

Počet odpadkových košů se někomu může zdát každým rokem nedostačující, ale to nebylo pro návštěvníky důležité, služby a zázemí si účastníci pochvalovali. „Slečna která stála vedle mě, se trochu víc roztančila a polila mi nohy celým pivem. S tím se sice na festivalech počítá, ale bylo to trošku lepivé a šly po mě vosy. Využil jsem opláchnutí a osvěžení z vody v připraveném hasičském voze, což bylo v tom parnu skvělé," poznamenal pro Deník Daniel Sobotka.

Jak už bylo zmíněno, tradičně na festivalu vystoupily kapely Doga, Škwor, Dymytry a Walda Gang – tato čtveřice přilákala pod pódium nejvyšší počet diváků.

Sobotním esem byly dvě zahraniční kapely. Krátce po osmé hodině patřilo pódium britské metalové kapele Savage Messiah s tachovským baskytaristou Mírou Slámou.

Tuto kapelu vystřídali očekávaní němečtí Bonfire a divákům představili a zahráli songy z nového alba i letité hity ze zlatého období, které kapela měla hlavně v devadesátých letech. Velmi úspěšná je ale i aktuální deska Glörious. Zpěvák si atmosféru koncertu na letišti pochvaloval a během vystoupení tachovskému publiku v angličtině i němčině několikrát poděkoval za vytvořené prostředí.

„Zahraniční kapely, které v sobotu vystoupily, jsem do té doby neznala. Přestavovali je jako pořádný nářez, tak jsem měla strach, co to bude. Ale byla jsem mile překvapena. A doufám, že jsme je v Tachově neslyšeli naposledy," zhodnotila vystoupení hlavních sobotních hvězd Gabriela Kováčková.

Festival byl tradičně doplněn především úsměvnými soutěžemi pro všechny diváky a motorkářským srazem.