Autor v něm subjektivním způsobem líčí své poznatky o krajinách tachovského okresu a mnohým čtenářům odhaluje, co možná ještě vůbec nevěděli. Podobně zaměřeny jsou jeho knihy Blízké krajiny západních Čech. Před lety vyšel první díl, v těchto dnech se dostává na pulty druhý díl s podtitulem Krajinami od Českého lesa k Brdům. Více nám o knihách i o jejich vzniku řekl sám autor.

Vychází druhý díl knihy Blízké krajiny západních Čech. Mohl byste obě publikace čtenářům stručně představit?

Jsou to povídání o chvílích strávených v přírodě, o okouzlení některými kouty krajiny i jejími detaily. Píši zejména o prožitcích. Nejde tedy o průvodce, i když svým způsobem tyhle knihy mají čtenáře vylákat z bytů a měst za humna…

Věnujete se nejen Tachovsku, ale mnohem většímu regionu. Jaký zhruba prostor mají v knize krajiny tachovského okresu?

Krajiny tachovského okresu jsou v druhém dílu zastoupeny Českým lesem, údolím Mže a okolím říčky Úhlavky.

Jak dlouho kniha vznikala? Teď nemám na mysli jak dlouho se psala, ale kolik času zabralo krajiny poznat, abyste o nich mohl psát?

Na to se těžko odpovídá přesně, dejme tomu, že od 80. let minulého století se pohybuji krajinami západních Čech, fotím, zajímám se o historii míst, o květenu, o vše co mne nějak osloví. Některé oblasti jsem si oblíbil více a tam se potom aktuálně vracím již s cílem zpracovat je do knihy či třeba do seriálu v časopisu Vítaný host.

Celý rozhovor najdete v tištěném vydání středečního Tachovského deníku.