Na jednu takovou černou skládku redakci upozornila čtenářka. „Je to každoroční bolest tohoto místa. Normální člověk nechápe," uvedla a dodala, že z valné části jsou to odpadky z Německa. Deníku se na místě podařilo zjistit, že opravdu jde o obaly výrobků, zakoupených v zahraničí. 
S nimi se tam ale povalují televize, telefony, běžný odpad domácnosti a také česky nadepsané hlavičkové papíry Evropských sociálních fondů.

Obec Halže s podobnými černými skládkami má dlouholeté zkušenosti a odstraňuje je na vlastní náklady. „Byla jsem se tam podívat a požádala naše zaměstnance údržby, aby skládku zlikvidovali," řekla Deníku starostka Halže Jana Kiššová. Jenže nyní obec musí prvotně řešit akce plánované na březen a související s ročním obdobím. „Urychleně řešíme stromy, tedy hlavně vyřezávání náletových dřevin," podotkla starostka. Černá skládka směrem na Branku není jediná, která obec trápí. „Objevili jsme další u Žďáru. Stává se, že nás na to upozorní někdo z pracovníků z lesů," dodala s tím že Halže má sběrný dvůr a tak odpad z těchto míst poputuje právě tam. „Těm, co odpad vyhodí do příkopu nebo lesa starostka vzkazuje, že sběrný dvůr ho vezme bezplatně. Domnívá se ale, že místní obyvatelé černé skládky u silnic a lesních cest nezakládají.

„Nedělá to pěkný dojem. Nevěřím, že odpad tam vyvezli naši občané. Myslím si, že jde o cizí lidi. I se nám v jiném případě prokázalo, že šlo o Němce," dále poukázala Kiššová. Aby úřad pomohl odhalit pachatele nekalého jednání zakoupil už v minulosti dvě fotopasti. „Jenže jednu nám ukradli a teď druhá je rozbitá. Dáme ji opravit a pořídíme další. Instalujeme je potom na místa, kde předpokládáme vznik černých skládek," uzavřela starostka Halže.