Nad činem nezodpovědného majitele pěti sotva dvouměsíčních štěňat zůstává rozum stát. Nechal všechna čtyřnohá mláďata totiž napospas osudu přímo uprostřed živého provozu na dálnici D5 u Ostrova. Nad tím kroutí hlavou také Karel Bobál ze Záchranné stanice živočichů ve Studánce. „Nechápu, kdo tohle mohl udělat. Když už se jich chtěl zbavit, tak kdyby je alespoň dal v krabici sem před stanici. Sice bych byl naštvaný, ale přeci jenom, jsou to živí tvorové,“ nechápe počínání neznámého pachatele Bobál.

V případě, že by se našel původní majitel pěti chlupáčů, trest by ho zřejmě neminul. “Člověk, který takto opustí zvíře nebo se ho zbaví podobným způsobem, se dopouští týrání zvířat. A ještě štěstí, že je auta na dálnici nerozjela,“ vysvětlil záchranář.
Situace se odehrála minulý pátek. „Zavolala mi Policie České republiky, že našli na dálnici u Ostrova pět štěňat vyhozených v příkopu,“ uvedl Bobál, jak se zpráva o opuštěných psech dostala k němu. „Jeden řidič měl prý co dělat, aby to ubrzdil. Vběhla mu štěňata do silnice. Otázkou času bylo jen to, jak jednoho přejede auto, tak ta další k němu půjdou a skončí tam všechna,“ zhrozil se.

Policie pak po vzájemné dohodě dovezla štěňata do Tachova. Tam si je Karel Bobál převzal. „Dostali základní péči, najíst a dali jsme je sem do záchranné stanice a požádal jsem televizi, aby případ odvysílala a psi našli nový domov. Jedno štěně šlo k novému majiteli hned v pondělí odpoledne. Jedno najde útočiště v Praze. A další dvě povezu do Prahy ve čtvrtek já. Uvidíme, zda se podaří udat i to páté,“ doufá Bobál.