Zároveň uspořádali soutěž dorostenců. I když počasí závodníkům moc nepřálo, všichni své úkoly plnili svědomitě a s nadšením pravého hasiče.

Na louce u mateřské školy se soutěžilo ve štafetě 4×60 m, štafetě CTIF na 400 m s překážkami, v požárním útoku CTIF a požárním útoku s vodou. „Připravujeme se měsíc. Učili jsme se vázat uzle, zkoušeli jsme štafetu. Také jsme našim hasičům promítali video ze soutěže," sdělili Deníku vedoucí SDH Ctiboř Pavel Straka a Jan Gregor.

Soutěž dorostenců a dorostenek v překážkovém závodě na 100 m a soutěž v dvojboji se uskutečnily před základní školou.

„Celkem bylo přihlášeno třináct týmů, z toho čtyři týmy závodily za mladší hasiče a zbylých devět týmů tvořili starší hasiči. Z obou kategorií postupují vítězové do krajského kola," představil závodníky jeden z organizátorů závodu Stanislav Večeřa, který zastupuje i funkci vedoucího mládeže hasičů v Konstantinových Lázních.

Vyhodnocení a předání medailí a pohárů proběhlo na náměstí u fontány. „Hasičem jsem již čtvrtým rokem. Baví mě to," dodal Josef Ryska z SDH Planá. To samé potvrdil i Tomáš Holinka ze stejného týmu. Ten je u hasičů půl roku. Jejich vedoucí, Hana Kolářová, také dodala, že mladí hasiči trénují jednou do týdne na tartanovém hřišti.

Výsledky soutěže:

Mladší kategorie do 11 let: 1. Tachov, 2. Planá, 3. Černošín.

Starší kategorie do 15 let: 1. Černošín, 2. Brod nad Tichou , 3. Kladruby.

Dorostenci: 1. Ansl Petr – Planá, 2. Miklas Ondřej – Planá, 3. Pácha Antonín – Bor u Tachova.

Dorostenky: 1. Brůhová Kateřina – Planá, 2. Hreusová Anna – Černošín, 3. Modrzewská Emilia – Cebiv.

Iveta Luňáková