„Pořadatelem této soutěže je BESIP,“ řekl Deníku její ředitel Josef Kožnar. „Posláním je zvýšit zájem žáků o dopravní výchovu, ověřit si jejich znalosti a přispět k jejich správnému chování v silničním provozu,“ dodal Kožnar.

Devadesát dva dětí ze čtrnácti základních škol zápolilo ve čtyřech disciplínách. „Je to jízda zručnosti, zvládnutí křižovatek, první pomoc a teoretické testy,“ uvedl jeden z účastníků, Martin Budín ze Základní školy v Kladrubech. „Na soutěži jsem byl i loni, dokonce jsem byl nejlepší z našeho družstva. Nevím ale, jestli letos vyhrajeme,“ ohodnotil šance svého družstva žák deváté třídy.

Školy se snaží na toto klání své žáky připravit.“ My jsme měli místo matematiky zdravověda, místo výtvarné výchovy jízdu na kole,“ uvedl Martin Budín.

„V naší škole vyučujeme dopravní výchovu. Na soutěž jsou pak vybrány děti z nejlepšími výsledky,“ uvedla Ludmila Sinkulová, učitelka ze ZŠ Stráž.

Na vítěze soutěže, která je určena pro žáky čtvrtých až devátých tříd základních škol a je rozdělena do dvou věkových kategorií, čeká postup do krajského kola. „Ti kteří se umístí, dostanou také menší dárky od BESIPu,“ pokračoval Kožnar. „Krajské kolo se koná na přelomu května a června v Plzni,“ dodal Kožnar.

Celkovými vítězi se mezi družstvy v obou kategoriích stala družstva z Černošína. Žáci této školy také plně ovládli první místa při vyhodnocování jednotlivců. „Na toto téma se dětem věnujeme. Ve třetí třídě mají dopravní výchovu. I potom se našim žákům na toto téma systematicky věnujeme,“ zhodnotila výsledky ředitelka školy v Černošíně Dagmar Varousová. „Do dalších bojů jim přeji mnoho úspěchů,“ dodala.